500-600 liraya dijital fotoğraf makinesi tavsiyeleri

igayin61

Kilopat
Merhaba arkadaşlar bu yaz tatilde elimde kodak easyshare m22 dijital fotoğraf makinesi vardı. Tatilim boyunca bana etmediğini bırakmadı flaşı patlamıyor bazen patlıyor ama fotoğrafları çok beyaz çıkartıyordu normal gün ışığında çekimlerde flaşsız sorun yoktu fakat yinede beni deli etti. Bende o yüzden yeni bir makine almaya karar verdim. Sony'nin dijital fotoğraf makinelerinde ki kalitesinden haberim var ama bazılarıda canon ve nikon'u tavsiye ediyorum bende kararsız kaldım. Çok fazla anlamam bu makine işlerinden ama aklımda SONY marka olarak şu iki makine var.

VATAN COMPUTER - SONY - DSC-W730B 16.1 MP 2,7" LCD EKRAN DIJITAL FOTO
VATAN COMPUTER - SONY - DSC-WX80B 16.2 MP 2.7" LCD EKRAN DIJITAL FOTO

Acaba hangi marka makineyi bana önerirsiniz maksimum limitim 600 lira onu 1 lira bile geçemem. :) Şimdiden teşekkürler.

Kardeşim bu verdiğin kameralar tamam güzel hoşta 499 liraya media markt'ta SONYDSCH100B.E32 16,1 MP 3,0 inç 21x Siyah Dijital Fotoğraf Makinesi var istersen bir bak derim sonuçta yarı profesyonel. Hareketli ekranı olması AF odaklaması yönünden yani kısacası her yönden daha avantajlı bir makinadır. Almanı tavsiye ederim. Şimdiden güle güle kullanmak nasip etsin Allah.

HTML:
http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/SONY-DSCH100B.E32-16-1-MP-3-0-in%C3%A7-21x-Siyah-Dijital-Foto%C4%9Fraf-Makinesi,103452,465684,831279.html?langId=-14

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok teşekkürler acaba bu makinelerden daha iyi olanları var mı yani bu ayarda 800-900 liraya kadar daha iyi makineler?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok teşekkürler acaba bu makinelerden daha iyi olanları varmı yani bu ayarda 800-900 liraya kadar daha iyi makineler?

Makine tavsiyesi vermiyecem ama eğer yakın tarihte telefon almayı düşünüyorsan. Makine için parayı sakla üstüne telefon parası ekle ikisini birleştir. Nokia lumia 1020 al :)

Nikon'un düşük bütçeli fotoğraf makinelerindeki lens kalitesi oldukça yüksek. Biraz para biriktirebiliyorsan bütçenin üstüne Nikon D3100 başlangıç için harika bir cihaz. Özellikle doğa fotoğrafları çekiyorsan.

Ben de şunu merak ediyorum. Eğer amatör bir fotoğrafçı isek, sizce bir cep telefonu ile yapacağımız çekimler dijital fotoğraf makinesi ile yapılan çekimden çok daha mı kötüdür. Yani bu aralar bir modadır almış gidiyor, herkes elinde dijital fotoğraf makinesi ile geziyor ama cidden hakkını verebiliyorlar mı o aletin. Eğer diyorsanız ki arada dağlar kadar uçurum var, bir tane de ben alıcam kendime. Son bir soru, internette online uygun fiyata alabileceğimiz hangi siteler var, bir de paysafecard ile ödeme yapabilir miyiz?

Baya fark ediyor fakat amatör alacağınıza giriş seviyesinde profesyonel bir makine alırsanız daha iyi olur.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı