500-600 Mb internet hızı tam gelmiyor

eray ilkaya

Decapat
Daha fazla  
İnternet hızım 500-600 MB arası değişmekte olup aynı evin içerisindeki diğer masaüstü PC Speedtest yaptığımızda sonuç 500 küsur çıkıyor.
Bilgisayarıma format attıktan sonra bu durumu yaşamaya başladım. Şu an bütün sitelerde Speedtest sonuçları Max 100 MB üzerine asla çıkamıyorum. Anakartım MSI B450M-A-PRO Max. Anakart en güncel driverini indirip kurdum ama hala aynı sonuç. Ne yapacağımı bilmiyorum önerisi olan var mı?

Merhaba aygıt yöneticisine gel ağ bağdaştırıcılarına gir Realtek gbı family Controllere çift tıkla gelişmişe gel Speed duplexe gel 1 Gbps tam ikili yap uygula de test et olmazsa haber ver.

Merhaba aygıt yöneticisine gel ağ bağdaştırıcılarına gir Realtek gbı family Controllere çift tıkla gelişmişe gel Speed duplexe gel 1 Gbps tam ikili yap uygula de test et olmazsa haber ver.
onu biraz önce denedim dostum. PC kapa aç yaptım, Modem kapa aç yaptım, ağ profilini sıfırladım ama hala 100mb alıyorum ne yapmam lazım ?

Yazılımsal olabilir hocam Aygıt Yöneticisi'nden Realtek gbı family Controllere sağ tık cihazı kaldır cihazın sürücü yazılımını sil işaretli olsun indirdiğin driveri kur PC'yi yeniden başlat sonra olmazsa yazılımsal olabilir.

Bir de Denetim Masası'na gel ağ ve internete gir oradanda ağ ve paylaşım merkezine tıkla sonra bağdaştırıcı seçeneklerine gir Realtek gbı family Controllere çift tıkla ekran görüntüsü at.

Yazılımsal olabilir hocam Aygıt Yöneticisi'nden Realtek gbı family Controllere sağ tık cihazı kaldır cihazın sürücü yazılımını sil işaretli olsun indirdiğin driveri kur PC'yi yeniden başlat sonra olmazsa yazılımsal olabilir.
hocam 3 gün önce pc formatladım formattan önce 600 alıyordum. Dün bakayım dedim 100 aldığımı görünce ikiz kardeşimin başına gelmişti o aklıma geldi. O 500 küsür alıyor ben 100. Yani formattan sonra başıma geldi bu sorun.

Bir de Denetim Masası'na gel ağ ve internete gir oradanda ağ ve paylaşım merkezine tıkla sonra bağdaştırıcı seçeneklerine gir Realtek gbı family Controllere çift tıkla ekran görüntüsü at.
burasımı hocam.

Dosya Ekleri

• 11.PNG
    11.PNG
    51,8 KB · Görüntüleme: 13

Yeni konular

Geri
Yukarı