500 - 800 TL mekanik klavye önerisi

Bütçe
800
Bakmadan yazabiliyorum lâkin iş yerimde sık olarak kullanacağımdan dolayı Türkçe harfleri barındırması tercihlerim arasında.
Bütçeniz dahilinde attığım klavye en alınabilecek klavye, yurtdışından çokca övülen ve kullanılan bir marka. Diğerleri ya blue switch ya da kalitesiz olacak. Ayrıyetten corsair k68 redi kendim kullanıyorum gayet iyi ve kaliteli bir klavye dir. Bunun dışında xpg Summoner blue switch geçen günlerde 999 TL ye düştü, o Klavyeyi de denk getirebilirsen indirimde alabilirsin.

Bütçeniz dahilinde attığım klavye en alınabilecek klavye, yurt dışından çokca övülen ve kullanılan bir marka. Diğerleri ya Blue Switch'ya da kalitesiz olacak. Ayrıyeten Corsair K68 redi kendim kullanıyorum gayet iyi ve kaliteli bir klavyedir. Bunun dışında XPG Summoner Blue Switch geçen günlerde 999 TL'ye düştü, o klavyeyi de denk getirebilirsen indirimde alabilirsin.

Red Dragon markasıda şüphe uyandırıyor ve Türkçe harfler bulunmuyor ondan dolayı pek ısınamadım açıkçası. Ek olarak K68 model için şüphelerim var emin olmamakla birlikte. Açıkçası ben mekanik klavye istiyor muyum ona pek emin olamadım gibi ama bir ürün almışken kendimce iyisini alayım diyorum. Ürünü genelde iş için ve oyun için kullanacağım. Oynadığım oyunlarda; Knight Online, League of Legends, Team fight tactics, ( sık olmamakla birlikte) Valorant, Counter-Strike: Global Offensive. En son düşüncem bu incehesap üzerinde düzenlenen gaming gecesi üzerinde ya düzgün bir klavye düşürmek ya da uygun fiyatlı membran klavye almak olacak gibi.

Red Dragon markasıda şüphe uyandırıyor ve Türkçe harfler bulunmuyor ondan dolayı pek ısınamadım açıkçası. Ek olarak K68 model için şüphelerim var emin olmamakla birlikte. Açıkçası ben mekanik klavye istiyor muyum ona pek emin olamadım gibi ama bir ürün almışken kendimce iyisini alayım diyorum. Ürünü genelde iş için ve oyun için kullanacağım. Oynadığım oyunlarda; Knight Online, League of Legends, Team fight tactics, ( sık olmamakla birlikte) Valorant, Counter-Strike: Global Offensive. En son düşüncem bu incehesap üzerinde düzenlenen gaming gecesi üzerinde ya düzgün bir klavye düşürmek ya da uygun fiyatlı membran klavye almak olacak gibi.
Hocam tercih tabiki sizin fakat düşüncelerinizi sadece şüphe uyandırıyor diyerek bitiriyorsunuz, size bu şüpheyi uyandıran nedir ne değildir bir haber yazıyorsunuz. Redragon gayet f/P ürünler üreten sağlam bir markadır, önceki yorumumda da belirttim yurtdışında çok tercih ediliyor. K68 Red için şüphe diyorsunuz şüpheniz hangi konuda nedir açıklarsanız ona göre yorum yapılır. İş ağırlıklı ise mekanik almanıza hatta bırak 800 900 400 500 vermenize bile gerek yok.

Ek olarak Kumara k552 Türkçe q. Redragon K552-R Kumara Rainbow Red Switch Mekanik Gaming Klavye

Özelliklerden bakabilirsiniz.

Son düzenleme:
Hocam tercih tabii ki sizin fakat düşüncelerinizi sadece şüphe uyandırıyor diyerek bitiriyorsunuz, size bu şüpheyi uyandıran nedir ne değildir bir haber yazıyorsunuz. Redragon gayet F/P ürünler üreten sağlam bir markadır, önceki yorumumda da belirttim yurt dışında çok tercih ediliyor. K68 red için şüphe diyorsunuz şüpheniz hangi konuda nedir açıklarsanız ona göre yorum yapılır. İş ağırlıklı ise mekanik almanıza hatta bırak 800 900 400 500 vermenize bile gerek yok.

Ek olarak kumara K552 Türkçe Q. Redragon K552-R Kumara Rainbow Red Switch Mekanik Gaming Klavye

Özelliklerden bakabilirsiniz.

Şüpheden kastım şu şekilde izah edeyim. Birçok kez klavyeler hakkında şöyle söylemlerde denk geldim. Uzun zaman kullanımlarında; 1X basım sağladığınızda bastığınız tuşun 2X olarak algılaması, LED problemleri, klavye üzerinde tuşların fontlarının silinmesi, bastığınız tuşun çalışmaması(algılamaması), belli bir süre sonrasında tuşa bastığınızda klavyeden tuşun çıkması(fırlaması).
Klavyeyi sadece iş olarak düşünmeyin oyun oynarkende kullanmak istiyorum. Lakin kaygım şu yönde klavyeyi satın aldıktan sonra ben buna X ₺ ödedim değmezmiş demek istemiyorum.
Günlük 8 saat iş vaktim mevcut sonrasında oyun, video izliyorum, internette geziniyorum vesaire.

Oynadığım oyunlar.
Knight Online (yoğun olarak)
League of Legends (yoğun olmamakla birlikte)
Team fight tactics (yoğun olmamakla birlikte)
Valorant (yoğun olmamakla birlikte)
Counter Strike global offensive (yoğun olmamakla birlikte)

Sizlere mekanik klavyemin ihtiyacımın olup olmadığını bundan dolayı soruyorum aklımda ek olarak membran klavye satın almakta var. Amacım paramı israf etmemek. Şu an X7 G800v kullanıyorum ve bu klavyeyle ömrümün bir kısmını geçirmişimdir. Yaklaşık 7 senesi var gibi hatırlıyorum.

Dipnot: Evde çalışıyorum.

Şüpheden kastım şu şekilde izah edeyim. Birçok kez klavyeler hakkında şöyle söylemlerde denk geldim. Uzun zaman kullanımlarında; 1X basım sağladığınızda bastığınız tuşun 2X olarak algılaması, LED problemleri, klavye üzerinde tuşların fontlarının silinmesi, bastığınız tuşun çalışmaması(algılamaması), belli bir süre sonrasında tuşa bastığınızda klavyeden tuşun çıkması(fırlaması).
Klavyeyi sadece iş olarak düşünmeyin oyun oynarkende kullanmak istiyorum. Lakin kaygım şu yönde klavyeyi satın aldıktan sonra ben buna X ₺ ödedim değmezmiş demek istemiyorum.
Günlük 8 saat iş vaktim mevcut sonrasında oyun, video izliyorum, internette geziniyorum vesaire.

Oynadığım oyunlar.
Knight Online (yoğun olarak)
League of Legends (yoğun olmamakla birlikte)
Team fight tactics (yoğun olmamakla birlikte)
Valorant (yoğun olmamakla birlikte)
Counter Strike global offensive (yoğun olmamakla birlikte)

Sizlere mekanik klavyemin ihtiyacımın olup olmadığını bundan dolayı soruyorum aklımda ek olarak membran klavye satın almakta var. Amacım paramı israf etmemek. Şu an X7 G800v kullanıyorum ve bu klavyeyle ömrümün bir kısmını geçirmişimdir. Yaklaşık 7 senesi var gibi hatırlıyorum.

Dipnot: Evde çalışıyorum.
Hocam şimdi şöyle kaygılarınızı anlıyorum, fakat bilgisayarı çok aktif kullanan birisiniz hem iş hem oyun olmak üzere, mekanik klavyelerin basma hissiyatı daha tok ve iyidir. Algılaması ve birden fazla tuşa bastığınızda verdiği reaksiyonda aynı şekilde. Kullanması da daha zevklidir. Bu yüzden mekanik iyi bir tercih olacaktır, oynadığınız oyunlar da rekabetçi oyunlar olduğundan. Bozulma çift basma gibi olaylara gelince mekanik cephesinde cherry mx tuş anahtarları en iyi anahtarlardan biridir. K68 de bu anahtar mevcut. Red switchleri daha az sesli çalışır blue switch ise çok sesli çalışır evde sizden başka yaşayan varsa bunuda hesaba katın gece falan problem olabilir. Uzun kullanımlarda her klavye zamanla sorun çıkabilir ama kullandığınız müddetçe iyi bir klavye kullanacaksınız. Her ne kadar şuan elektronik hiç bir ürün kur sorunlardan dolayı parasını haketmiyor olsada, bu paralara alıp üzülmeyeceğiniz klavyeler. Umarım yararlı olmuştur.

Hocam şimdi şöyle kaygılarınızı anlıyorum, fakat bilgisayarı çok aktif kullanan birisiniz hem iş hem oyun olmak üzere, mekanik klavyelerin basma hissiyatı daha tok ve iyidir. Algılaması ve birden fazla tuşa bastığınızda verdiği reaksiyonda aynı şekilde. Kullanması da daha zevklidir. Bu yüzden mekanik iyi bir tercih olacaktır, oynadığınız oyunlar da rekabetçi oyunlar olduğundan. Bozulma çift basma gibi olaylara gelince mekanik cephesinde Cherry MX tuş anahtarları en iyi anahtarlardan biridir. K68 de bu anahtar mevcut. Red Switch'leri daha az sesli çalışır Blue Switch ise çok sesli çalışır evde sizden başka yaşayan varsa bunu da hesaba katın gece falan problem olabilir. Uzun kullanımlarda her klavye zamanla sorun çıkabilir ama kullandığınız müddetçe iyi bir klavye kullanacaksınız. Her ne kadar şu an elektronik hiçbir ürün kur sorunlardan dolayı parasını haketmiyor olsa da, bu paralara alıp üzülmeyeceğiniz klavyeler. Umarım yararlı olmuştur.

Öngörünüz için teşekkür ederim şu an K68 satın almayı planlıyorum İtopya üzerinden 1159₺ fiyatı mevcut. Ama en son olarak İncehesap üzerinde bir Gaming gecesini bekleyip uygun başka bir şey görmezsem ona göre satın almayı planlıyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı