500 Hz vs 1000 Hz mouse

Jukac

Hectopat
Arkadaşlar mantıken tabii ki 1000 HZ daha iyi ancak birkaç yerde 1000 Hz'nin fareyi hassaslaştırdığını ve hakimiyeti daha da zorlaştırdığını gördüm. Gerçekten test edince cidden öyle olduğunu gördüm. Ve bazı profesyoneller 1000 HZ imkanı olmasına rağmen 500 Hz kullanıyorlar. Sizin bu konu hakkında bilginiz nedir? Hiç 500 Hz ve 1000 Hz'yi aynı anda test ettiniz mi? Hangisi daha iyi hissettirdi?

Ben de G102'ye geçtim. İlk defa 1000 HZ mouse deneme şansım oldu. Dediğiniz gibi DPI yükseltmişim gibi geliyor. 500 HZ'de mi kullanıyorsunuz?
dpi.jpg

500hz kullanan bir çok oyuncunun sebebi aimi daha stabil hissetmelerinden dolayı. Aim hakimiyetini yüksek tutmak isteyen profesyonel oyuncular 500 oynuyor 1000 hızlı ve kontrolsüz geliyor.

Bir Rainbow 6 Siege profesyonel oyuncusu 1000 Hz polling rate ekran yenileme hızı ve oyun içi fps ile uyuşmadığından kötü hissettirdiğini söylemişti, 500 Hz’de kullanıyor (oyunda ortalama 500 fps alıyor). Bildiğim 500 Hz kullanan bir çok profesyonel oyuncu var fakat bu açıklama ne kadar doğru bilmiyorum.
Aspect ratio, mouse polling rate, fps - monitor Hz’e göre oyun içi mouse un piksel atlaması gibi durumlarda oluyor. Bu biraz oyun motoruna, biraz donanıma bağlı.

Arkadaşlar mantıken tabii ki 1000 HZ daha iyi ancak birkaç yerde 1000 Hz'nin fareyi hassaslaştırdığını ve hakimiyeti daha da zorlaştırdığını gördüm. Gerçekten test edince cidden öyle olduğunu gördüm. Ve bazı profesyoneller 1000 HZ imkanı olmasına rağmen 500 Hz kullanıyorlar. Sizin bu konu hakkında bilginiz nedir? Hiç 500 Hz ve 1000 Hz'yi aynı anda test ettiniz mi? Hangisi daha iyi hissettirdi?
Kendi pc'mde ölçtüm 1000 hz 'de işlemciye en fazla %10 / 500 hz'de ise en fazla %7 yük biniyordu.Benim anladığım kadarıyla 1 MS mouse pc'ye %3 daha fazla yük bindiriyor.

1000hz = 1ms 500hz = 2ms farenin gecikmesini artırmaktan başka bir şey yapmıyorsunuz. Anladığım kadarıyla psikolojik olarak size öyle geliyor. Ne kadar düşük gecikme o kadar iyi sonuç. 1000hz den şaşmayın yani 1ms 😆

Yeni konular

Geri
Yukarı