500 Mbps internette Ethernet ile 100 Mbps üstü alınamıyor

vacbir

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, servis sağlayıcım Türk Telekom. Dün hız arttırımı ile birlikte 500Mbps hıza artırımını sağladım. Wi-Fi ile birlikte 450 Mbps hızları görürken Ethernet ile 100Mbps sınırını geçemiyorum. Ağ ayarlarımda böyle bir alan mevcut. Modemim TP-Link AX1800. modem üzerinden değiştirmem gereken bir ayar mevcut mudur?

Dosya Ekleri

• resim_2023-12-22_160801380.png
    resim_2023-12-22_160801380.png
    6,9 KB · Görüntüleme: 40
Sorun tamamen kullandığınız kablo ile alakalı. Kabloyu değiştirin düzelecektir. CAT6 tarzı bir kabloya geçin, eğer CAT6 Kablo kullanıyorsanız uçlarını yeniden çaktırın veya kabloda kırık olmamasına dikkat edin.

Sorun tamamen kullandığınız kablo ile alakalı. Kabloyu değiştirin düzelecektir. CAT6 tarzı bir kabloya geçin, eğer CAT6 kablo kullanıyorsanız uçlarını yeniden çaktırın veya kabloda kırık olmamasına dikkat edin.

CAT6 kablo uçları yeni çakılı ama bir yerde ek mevcut hocam. Anlayamadığım modem benim bu ekimi mi tespit etmiş modemde neden 100Mbps gözüküyor onu anlayabilmiş değilim. Modem 500 çıksın bana 100 gelsin kablodan diyebileyim diye düşündüm bende.

CAT6 kablo uçları yeni çakılı ama bir yerde ek mevcut hocam. Anlayamadığım modem benim bu ekimi mi tespit etmiş modemde neden 100Mbps gözüküyor onu anlayabilmiş değilim. Modem 500 çıksın bana 100 gelsin kablodan diyebileyim diye düşündüm bende.
Dostum 500mbps bir interneti ek yapılmış bir kabloyla taşımanız çok zor. Vatandan falan bir kablo alın direkt.

Dostum 500Mbps bir interneti ek yapılmış bir kabloyla taşımanız çok zor. Vatandan falan bir kablo alın direkt.

Hocam öyle bir imkanım mevcut değil. Fiber altyapı sonradan çekildiği için dairedeki odalarda kablo mevcut değil. Modem dış kapı girişinde odama kadar buat içinden geçiyor mecburen kabloların dış yüzeyini soyup geçirmem gerekiyor borulardan geçmiyor.

Hocam öyle bir imkanım mevcut değil. Fiber altyapı sonradan çekildiği için dairedeki odalarda kablo mevcut değil. Modem dış kapı girişinde odama kadar buat içinden geçiyor mecburen kabloların dış yüzeyini soyup geçirmem gerekiyor borulardan geçmiyor.

O kablolardan kaynaklı olduğuna eminim ben bu arada. WIFI kullanın sizde.

ek için şunun gibi bir alternatif kullanabilirsiniz.

Ek olarak 100mbps portu sınırlandırmıyor, kablo o kadar taşıyabiliyor, mesela size ufak bir şey anlatayım.

Ben Dark CAT7 kablo aldım 3 metrelik bi ara ezildi kopardım tekrar birleştirdim şimdi cat7 kablo 100mbps üstü hız asla vermiyor, aslında bu hızı kaybetmesinin nedeni bence kablonun dışında ki frekans koruyucu kılıflar olmadığı için.

şu üstte ki ürün ile uç çakarak ek işlemi yaparsanız hız kaybı yaşamazsınız. bir de uzunluk ilişkisi var bu kullandığın cat6 kablo kaç metre boyunca görev yapıyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı