5000 TL'ye i7 14700K sisteme PSU önerisi

Bütçe
5000

ezworth

Picopat
Daha fazla  
i7 14700K.
3070 3 fan.
ASUS H770-Plus ATX.
32 GB DDR5 7200 MHz C34 RAM.
+ Sıvı soğutma onda da kararsızım. (öneriniz varsa çok sevinirim.) Bütçe 2500 civarı.

Watt hesaplaması olarak her sitede farklı hesaplama çıktı. MSI'n sitesinde 814 Watt çıktı ama hangisini almalıyım bilemedim. Sizin öneriniz ne olur?
5000₺ bütçem var ve ona uygun 750W ya da 850W kasa + PSU almayı düşünüyorum, bütçeyi biraz da olsa aşabilirim. Ayrı ayrı da olabilir.
Önerilerinize ihtiyacım var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Niye ki çok fark yaşayacağım nasıl bir durum olur? Bilmediğim için soruyorum.

PciE 5.0 desteği olan ürünleri tercih etmenizi tavsiye ederim.
Bu konuda ne gibi avantaj oluyor? Bilmediğim için soruyorum.

Yeni nesil ekran kartları ve anakartlara uyum sağlaması açısından ATX 3.0 ve PciE 5.0 destekli ürünler almak gerekiyor.
Şu linke göz atarak bilgi sahibi olabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Niye ki çok fark yaşayacağım nasıl bir durum olur? Bilmediğim için soruyorum.
Siz 300.000 TL'lik custom sistem dizin, her şey en pahalı malzeme olsun PSU iyi olmazsa hepsi çöp olabilir. Dengesiz çalışabilir. Ömrü kısa olabilir. Ben borca girip aldım PSU'nun sırf iyi olması için. Eski bir PSU vardı ortalama bir kalitede ve yetmedi. PC resleme oyundan atma vs. gibi sorunlar oluyordu. Bu canavarı aldıktan sonra bir kez bile sıkıntı yaşamadım. Hiç bir konuda. Gerekirse borca girin. 14700K alabildiyseniz 5K'da bir PSU'ya ayırırsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı