512 M2 SSD + 480 SATA SSD mantıklı mı?

Hocam bu arada bu sistemi şöyle özelleştirebilirsiniz benim size önerim:
  • R5 2600X
  • B450-A PRO
  • RAM'ler aynı
  • INNO3D nasıl bir marka bilmiyorum iyice araştırın. İyi değilse GIGABYTE tercih edin.
  • SX6000 512 GB M2 SSD ama bu SSD'yi iyice araştırın, sorunsuz olduğundan emin olun.
  • Kasa 10 numara
  • PSU 10 numara

Oyun acilma surelerinde M2 ile SATA arasinda cok buyuk bir fark yok aslinda. Ama HDD ile SATA arasinda bile cok ciddi bir fark mevcut. O yuzden HDD ye hic bulasmayacagim sanirim
Tabi bulaşmamanız en doğrusu size zaten 512gb m2 480gb sata olarak kullanmanızı önerdim yada 1 tane 1tb m2 çok daha mantıklı olacaktır. Yanına resim vs. depolamak için hdd alırsınız diye bir öneride bulunabilirim.

Oyun acilma surelerinde M2 ile SATA arasinda cok buyuk bir fark yok aslinda. Ama HDD ile SATA arasinda bile cok ciddi bir fark mevcut. O yuzden HDD ye hic bulasmayacagim sanirim
Oyun acma surelerinde nerdeyse hic fark yok. Cunku sadece ssd degil. Cpu ile beraber harmanlanmis islem yapiyorlar. 970 evo ve 860 evo var. En fazla 1 sn degisiyo. Gozle gorulecek fark yok

Hocam bu arada bu sistemi şöyle özelleştirebilirsiniz benim size önerim:
  • R5 2600X
  • B450-A PRO
  • RAM'ler aynı
  • INNO3D nasıl bir marka bilmiyorum iyice araştırın. İyi değilse GIGABYTE tercih edin.
  • SX6000 512 GB M2 SSD ama bu SSD'yi iyice araştırın, sorunsuz olduğundan emin olun.
  • Kasa 10 numara
  • PSU 10 numara

Ryzen 5 3600
Asus Prime B450 Plus
Ram ayni
Ekran karti gigabyte

alacagim.

Kasayi adamlarla konusup degistirip 160 lira fark vererek Aerocool Airhawk Duo almayi dusunuyordum bu kasayla ilgili hic inceleme olmadigi icin. Kasanin 10 numara oldugunu nereden biliyorsunuz

Ryzen 5 3600
Asus Prime B450 Plus
Ram ayni
Ekran karti gigabyte

alacagim.

Kasayi adamlarla konusup degistirip 160 lira fark vererek Aerocool Airhawk Duo almayi dusunuyordum bu kasayla ilgili hic inceleme olmadigi icin. Kasanin 10 numara oldugunu nereden biliyorsunuz
Çünkü kasanın önü mesh ve mis gibi havayı çekiyor içeri. Yani kasanızda ısınma sorunu olacağını pek sanmıyorum. Ben size sistemi böyle önerdim çünkü 5000 TL bütçeniz olduğunu düşündüm sistem zaten 4800 TL. Önü kapalı olan kasalardansa bu kasayı kullanmanız sizin için daha iyi olur. Önü mesh olduğu için çok serin çalışır. Kasanın önünün böyle mesh olması çok büyük bir artı.

Tabi bulaşmamanız en doğrusu size zaten 512gb m2 480gb sata olarak kullanmanızı önerdim yada 1 tane 1tb m2 çok daha mantıklı olacaktır. Yanına resim vs. depolamak için hdd alırsınız diye bir öneride bulunabilirim.

Sanirim bu kasayi alirken SATA ssd secip daha sonra baska bir yerden (burada stok kalmamis) SX8200 Pro sogutuculu 512gb m2 ssdyi alacagim. Toshiba, WD ve Adata sata ssdler arasindan burada en mantiklisi WD Green'i secmek olacak sanirim
Çünkü kasanın önü mesh ve mis gibi havayı çekiyor içeri. Yani kasanızda ısınma sorunu olacağını pek sanmıyorum. Ben size sistemi böyle önerdim çünkü 5000 TL bütçeniz olduğunu düşündüm sistem zaten 4800 TL. Önü kapalı olan kasalardansa bu kasayı kullanmanız sizin için daha iyi olur. Önü mesh olduğu için çok serin çalışır.

Butcem 6500 civari. Almak istedigim Airhawk Duo modeli de mesh tasarim ve en azindan incelemeleri ve onerenleri cok. 150 lira daha verip risksiz bir kasa almak istiyorum acikcasi. Ama butcem olmasa dediginiz gayet mantikliydi. Mesh tasarimin uzdugunu hic gormedim :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı