5142 virus ile antivirus gercek zamanli koruma testi

Onceki test konularindan daha yuksek bir virus oraniyla antiviruslerin gercek zamanli koruma ozelliklerini test ettim. Sonuclar cok degisken degil ama daha net bir sonuc elde ettik diyebilirim.

@Heuristic @Noch @Windows7 Kullanıcısı @Emir Bozat @cfwfan

Onceki konular:

Kod:
Kaspersky Plus 28 virus kacirdi engelleme orani 99.45%
Bitdefender Internet Security 11 virus kacirdi engelleme orani 99.78%
AVG Internet Security 29 virus kaacirdi engelleme orani 99.43%
Norton AntiVirus 9 virus kacirdi engelleme orani 99.82%
Eset Smart Security Premium 17 virus kacirdi engelleme orani 99.66%
Comodo Internet Security 0 virus kacirdi engelleme orani %100

Kaspersky, Bedava versiyonunda bile Sistem izleyici ozelligi bulunmasina karsin, 1-2 aylik solucan virusunu halen daha System32'de cogalmasini engelleyememistir. Veritabanina eklenmemis olabilir fakat Sistem izleyici ozelliginin bir virus System32'de cirit atarken engellememesi akillara zarar, Inanmayanlara ozel ekran goruntusu de koyacagim. Onceki testlerden kacirma orani farki en cok yukselen antivirustur (AVG'den sonra). Ayrica aktif olmayan bir dosyayi yeniden baslatarak temizleme(???) istemesi beni en cok gicik eden ozelligidir, Yani SYSTEM Yetkisinde calisiyorsun be adam. Herhangi bir virusu silememezliik, Kapatamama, Yapacagi islemi engelleyememe durumu yasaman %1 ihtimal bile degilken yeniden baslatma istiyorsun. 2010'lardan kalma sistemi hala degisemedi gittiler.

AVG, Beni sasirtti, cunku bildigim en buyuk veritabana sahip antivirus diye biliyordum. Bu kadar fark orani beklemiyordum, Davranissal korumasi iyi degil. Sanirim insanlara son care olarak onerecegim Kaspersky ile birlikte.

Comodo, ne desem bilemiyorum diyecek bi sey de yok zaten, Comodo dominant bir antivirus, Uzak/Yakin gelecekte dominantligini koruyacagina inaniyorum. Comodo, Antiviruslerin Ghost Rider'idir. Besin zincirinin en tepesinde. Bu testin kazanani.

Norton, listede Comodo haric her antivirusu alt etti. Yakin bir gelecekte de bu halini kaptirmayacagini dusunuyorum, Listede Comodo'dan sonra fark orani en az yukselmis antivirus.

Bitdefender, Bedava versiyonunda da cok iyi bir koruma saglayan antivirus, Norton'dan sonra en iyisi, F/P Orani kotu ama yakin gelecekte degisecektir diye umuyorum, O siralarda bedava antivirus olarak Comodo'dan sonra en iyisi.

Eset, F/P Orani kotu, Sonuclari pek fena degil, ama fiyatina degmez. Yine de kotu degil, Belki yakin gelecekte fiyati degisir.

Tum anti-virus programlari guncellenerek ve hassaslik ayari olanlarda agresif modda test edilmistir, Sadece Comodo HIPS agresife alinmadi cunku o ayarda Windows islemlerine bile saldiriyor kullandigimdan biliyorum.

Burada hic bir antivirus programini kayirma, kotuleme yapmadim olani soyluyorum, Tabii ki birinin bulamadigini digeri bulabilir, ancak bu test sonucu size guzel bir fikir verebilir hangisini sececeginize dair.

Sahsen onerilerim:

Param yok ve ugrasmak istemiyorum fazla diyorsaniz Bitdefender Free

Param var ve ugrassmak istemiyorum fazla diyorsaniz: Norton Antivirus Plus

Param yok ve bilgim fazla, ugrasabilirim diyorsaniz: Comodo Internet Security

Teste gore en iyi ilk 3:

Comodo, Norton, Bitdefender.

Comodo cok farkli bir sekilde kullaniciyi korudugundan soyle bir siralama da yazayim;

Comodo dahil olmadan teste gore en iyi ilk 3:

Norton, Bitdefender, Eset.

Bu arada @winball501 arkadasimiza da tesekkur ederim bu virus test etme aracini o yapti.

Dosya Ekleri

• 1715365790773.png
    1715365790773.png
    1 MB · Görüntüleme: 92
  • Untitled.png
    Untitled.png
    288,4 KB · Görüntüleme: 91
  • signal-2024-05-12-021349_002.jpeg
    signal-2024-05-12-021349_002.jpeg
    184,6 KB · Görüntüleme: 75
  • signal-2024-05-11-222016_002.jpeg
    signal-2024-05-11-222016_002.jpeg
    179,8 KB · Görüntüleme: 73
  • signal-2024-05-10-232952_002.jpeg
    signal-2024-05-10-232952_002.jpeg
    192,8 KB · Görüntüleme: 69
  • signal-2024-05-11-175211_002.jpeg
    signal-2024-05-11-175211_002.jpeg
    193,8 KB · Görüntüleme: 62
  • signal-2024-05-11-024245_002.jpeg
    signal-2024-05-11-024245_002.jpeg
    183,1 KB · Görüntüleme: 91
Son düzenleyen: Moderatör:
Bitdefender beklediğim gibi sonuç çıkardı. Sistem kaynakları üzerinde etkisi çok olması onu geriye plana atabilir bazen.

Norton'un koruması iyi ama FP oranı aşırı yüksek.

Kaspersky😐 7 yıla yakın kullandığım antivirüs. Yeni nesil paketleri çıktıktan sonra antivirüs motoru zayıfladı. Geçen yıla göre daha iyi olsa da hala geliştirilmesi gerekiyor eski haline dönmesi için.

Comodo berbat bir veritabanına sahip ama HIPS sayesinde dediğiniz gibi Post-Execution sırasında zararlıları engelliyor.

Onceki test konularindan daha yuksek bir virus oraniyla antiviruslerin gercek zamanli koruma ozelliklerini test ettim. Sonuclar cok degisken degil ama daha net bir sonuc elde ettik diyebilirim.

Onceki konular:

Kod:

Kaspersky, Bedava versiyonunda bile Sistem izleyici ozelligi bulunmasina karsin, 1-2 aylik solucan virusunu halen daha System32'de cogalmasini engelleyememistir. Veritabanina eklenmemis olabilir fakat Sistem izleyici ozelliginin bir virus System32'de cirit atarken engellememesi akillara zarar, Inanmayanlara ozel ekran goruntusu de koyacagim. Onceki testlerden kacirma orani farki en cok yukselen antivirustur (AVG'den sonra). Ayrica aktif olmayan bir dosyayi yeniden baslatarak temizleme(???) istemesi beni en cok gicik eden ozelligidir, Yani SYSTEM Yetkisinde calisiyorsun be adam. Herhangi bir virusu silememezliik, Kapatamama, Yapacagi islemi engelleyememe durumu yasaman %1 ihtimal bile degilken yeniden baslatma istiyorsun. 2010'lardan kalma sistemi hala degisemedi gittiler.

AVG, Beni sasirtti, cunku bildigim en buyuk veritabana sahip antivirus diye biliyordum. Bu kadar fark orani beklemiyordum, Davranissal korumasi iyi degil. Sanirim insanlara son care olarak onerecegim Kaspersky ile birlikte.

Comodo, ne desem bilemiyorum diyecek bi sey de yok zaten, Comodo dominant bir antivirus, Uzak/Yakin gelecekte dominantligini koruyacagina inaniyorum. Comodo, Antiviruslerin Ghost Rider'idir. Besin zincirinin en tepesinde. Bu testin kazanani.

Norton, listede Comodo haric her antivirusu alt etti. Yakin bir gelecekte de bu halini kaptirmayacagini dusunuyorum, Listede Comodo'dan sonra fark orani en az yukselmis antivirus.

Bitdefender, Bedava versiyonunda da cok iyi bir koruma saglayan antivirus, Norton'dan sonra en iyisi, F/P Orani kotu ama yakin gelecekte degisecektir diye umuyorum, O siralarda bedava antivirus olarak Comodo'dan sonra en iyisi.

Eset, F/P Orani kotu, Sonuclari pek fena degil, ama fiyatina degmez. Yine de kotu degil, Belki yakin gelecekte fiyati degisir.

Tum anti-virus programlari guncellenerek ve hassaslik ayari olanlarda agresif modda test edilmistir, Sadece Comodo HIPS agresife alinmadi cunku o ayarda Windows islemlerine bile saldiriyor kullandigimdan biliyorum.

Burada hic bir antivirus programini kayirma, kotuleme yapmadim olani soyluyorum, Tabii ki birinin bulamadigini digeri bulabilir, ancak bu test sonucu size guzel bir fikir verebilir hangisini sececeginize dair.

Sahsen onerilerim:

Teste gore en iyi ilk 3:

Comodo cok farkli bir sekilde kullaniciyi korudugundan soyle bir siralama da yazayim;

Bu arada @winball501 arkadasimiza da tesekkur ederim bu virus test etme aracini o yapti.
Elinize sağlık ilk önce.
AVG biraz utandırdı beni yalan olmasın. O sonucu beklemezdim.

Elinize sağlık ilk önce.
AVG biraz utandırdı beni yalan olmasın. O sonucu beklemezdim.
Daha önce davranış analizinde kötü olduğunu belirtmiştim AVG'nin.

Aslında test sonucuna bakarsak tüm programlar birbirine yakın sonuç çıkarmış. Eğer Antivirüs satın almak istiyorsanız bu programlardan birini almanızı öneririm:
  • Bitdefender
  • Kaspersky
  • ESET
  • Norton

Son düzenleme:
Daha önce davranış analizinde kötü olduğunu belirtmiştim AVG'nin.

Aslında test sonucuna bakarsak tüm programlar birbirine yakın sonuç çıkarmış. Eğer Antivirüs satın almak istiyorsanız bu programlardan birini almanızı öneririm:
  • Bitdefender
  • Kaspersky
  • ESET
  • Norton
Aslında AVG'de alınabilir tabi size kalmış. Kaspersky kadar ağır virüsler yemedi ama AVG.

Kaspersky ve AVG Hic de yakin degil diger programlara.

Ayriyetten Eset'in F/P orani cok kotu. Zengin olan varsa alabilir tabii.

1715518277587.png

Birazdan Emsisoft'u test edicem bu viruslerle bakalim ne olacak. Emsisoft hem Bitdefender motorunu hem kendi motorunu kullandigindan Norton'u gecebilir ama yine fiyatina degmez.

Arkadaslar Emsisoft'u test edemedim uygulamayi disliyorum actigi virusleri engellemiyor dislamiyorum kapatiyor uygulamayi. Baska Antivirus var mi test etmemi istediginiz?

Son düzenleme:
McAfee'yi test etme imkanınız var mıdır hocam?
Onu etmistim bir kere 1399 virus ile ama sonucu paylasmamistim cunku o kadar yavasti ki test tamamlanamadi. Viruslerin cogunu da kaciriyordu. 5142 Virusle denersem test 100 yil sonra biter :D Avira'yi test etsem mi bir kez daha sans versem mi diye dusunuyorum su an.

Dosya anti-virüsü noktasında Kaspersky genelde yeterlinin üzerindedir ancak en iddialı olduğu nokta değildir, bunu veriler söylüyor; sizin testinizde de ayrıca görülüyor. Kaspersky düşük kaynak tüketimi ile false positive noktasına çok başarılı olan bir çözüm. Ancak bunlara ek olarak gayet yeterli bir koruma sağlaması neticesinde önerilerde ilk sıralarda yer almakta. Türkiye pazarında fiyatlandırması oldukça iddialı.

Norton ise gayet iyi koruma sağlayan tavsiye edilen bir çözüm. False positive noktasında Kaspersky'nin gerisinde kalıyor onun dışında başa baş denilebilir. Fiyatlandırma politikası mevcut AV piyasasını düşününce Türkiye için çok ideal kalmıştır.

BitDefender dosya anti-virüsü noktasında en başarılı çözümlerden birisi, genel koruması ve AV motoru çok başarılıdır ancak kaynak tüketimi nispeten yüksektir.

ESET için fiyat konusunu dışarıda tutar isek kaynak tüketimi ve dosya korumasında Kaspersky ve Norton ile denk bir çözümdür. False positive açısından Norton'dan başarılı, dosya anti-virüsü noktasında ise Norton ile Kaspersky ortalaması gibi değerlendirilebilir.

Onceki konular:

Kod:

Sahsen onerilerim:

Teste gore en iyi ilk 3:

Hocam konudan biraz alakasız ama Windows 7 Defender'i var bildiğiniz gibi 2. Windows anti-virüsü genelde casus yazılımları engelliyordu sanırsam acaba W7 kurup bunu test etme ihtimaliniz var mı eski virüsler ile? Bakın ciddi virüsler bile değil eicar ile bile test etseniz bile yeter benim için, güncellemeyi unutmayın.Virüs engellediğini, hiç virüs bulduğunu görmedim çünkü.

Geri
Yukarı