5600G sistem önerisi

Ne kadar tuttuğunu da yazsanız iyi olur hocam. Bir de 5600G'ye stok fan yetiyor muydu hatırlamıyorum, yetiyor mu?

5600G stok fanla oyunlarda 70-75 derece civarı takılır ama render almaya çalışır veya stres testi açarsanız direkt 95 dereceye zıplar. Sistemi oyun amaçlı kullanacak birisi için stok fan fazla fazla yeterlidir.

5500, 5600G ile benzer bir işlemci değil direkt 5600G aslında. Bazı 5600G'lerin grafik birimi kapatılıp ve boost frekansı düşürülerek 5500 diye piyasaya sürülüyor. İkisi de CZN-A0 döküm ve 5500'de iGPU'ya erişemeseniz bile sıcaklık değerleri görülebiliyor.

Yetiyor, sorun yok. 5600G performans olarak 5500 ile çok yakın. 5500'ün dahili grafik birimi bulunduran hali gibi.

Toplamda 12.850 TL ediyor ama daha ucuza mâl etmek adına SSD Kioxia Exceria Plus yerine düz Kioxia Exceria yapılabilir, 350 TL tasarruf edilir böylece. Bir de kasa olarak çok daha uygun modeller seçilebilir. O zaman düz 12.000 TL'ye denk gelir.

5600G'nin fiyatı artmış, birkaç gün önce 3.900 TL falandı. Şu an 4.400 TL olmuş.
Hocam düz kioxia exceria yapıp bu sistemi toplayacağım inşallah. Cevabiniz için teşekkür ederim.

Tüm yorumları okudum hepinize cevaplarınız için teşekkür ederim

Hocam anakart olarak önerebileceğiniz başka bir model var mı? O markayı ilk defa duyuyorum ve pek içime sinmedi açıkçası.
ASRock güvenilir bir marka, sorun olmaz ama yine de içime sinmedi dersen onun dışında en uygun bu var:

Üstte atılan sistemleri alma, hepsinin parçaları dandik. Biri PowerBoost önermiş, biri Hiper önermiş... PSU'yu bilerek yüksek tuttum, ileride iyi bir ekran kartı eklesen de sıkıntı çıkartmaz sana.

Hocam 5600G kutusuz modelini alsam olur mu aralarında 500 TL fark var

Geri
Yukarı