6.000 TL monitör önerisi

Bütçe
6.000+

XPLSG

Megapat
Makaleler
5
Merhaba.
Artık 2007'den beri kullandığım yadigar Pro 2000 monitörümü 2. monitör olarak kullanma zamanının geldiğini düşünüyorum.
O nedenden ötürü yeni bir monitör alacağım, en kötü 1 bilemediniz 1.5 hafta sonra alırım.
Çok önerilen model olan:

Lenovo Legion R25ı30​

Modeli içime sinmiyor. IPS glow, ölü pixel sorunu, kötü tasarımlı bacaklar, renklerinin kötü olması gibi şikayetler aldım.
Yaklaşık 6-7 aydır aklımda olan bu model.

LG UltraGear 24GN65R-B​

Fakat 4 bin TL civarı bütçemin altında fiyatına göre daha iyi olan bir şey arıyorum, 6 bin TL'yi eğer hak ediyorsa biraz aşabilir.
IPS olması ve renk kalitesi ve keskinliği önceliğimdir. 120 Hz olması da yeterli. Rekabetçi oyun oynamıyorum artık, hoparlör mümkünse olsun 5.1 ses kartıma uygun hala Center hoparlör alamadım ondan bu işte çözülür o arada, 1080p olacağı için en fazla 25 inç tercih ederim çünkü 27 falan olursa keskinlik kaybolucaktır.

Buna da bakabilirsiniz.

Hocam amacım 200 Hz 300 Hz olması değil renklerinin gerçekçi ve keskin olması oyun için almıyorum 120 Hz yeterli.

Merhaba.
Artık 2007'den beri kullandığım yadigar Pro 2000 monitörümü 2. monitör olarak kullanma zamanının geldiğini düşünüyorum.
O nedenden ötürü yeni bir monitör alacağım, en kötü 1 bilemediniz 1.5 hafta sonra alırım.
Çok önerilen model olan:

Lenovo Legion R25ı30​

Modeli içime sinmiyor. IPS glow, ölü pixel sorunu, kötü tasarımlı bacaklar, renklerinin kötü olması gibi şikayetler aldım.
Yaklaşık 6-7 aydır aklımda olan bu model.

LG UltraGear 24GN65R-B​

Fakat 4 bin TL civarı bütçemin altında fiyatına göre daha iyi olan bir şey arıyorum, 6 bin TL'yi eğer hak ediyorsa biraz aşabilir.
IPS olması ve renk kalitesi ve keskinliği önceliğimdir. 120 Hz olması da yeterli. Rekabetçi oyun oynamıyorum artık, hoparlör mümkünse olsun 5.1 ses kartıma uygun hala Center hoparlör alamadım ondan bu işte çözülür o arada, 1080p olacağı için en fazla 25 inç tercih ederim çünkü 27 falan olursa keskinlik kaybolucaktır.
Hocam LG olan Lenovoya göre renkler daha doygun, beyazlar daha iyi LG olanı alabilirsiniz.

Buna da bakabilirsiniz.
Bu monitörde renkler soluk, panel hızlı.

Bütçeniz varken 144Hz altını tercih etmenizi tavsiye etmiyorum.
AOC 24G4X Monitör bunu öneririm. Sağlam cihazdır. Yalnız ayakları boyutuna göre biraz zarif. Bu yüzden sallantı yapabiliyor.
G4 FPS oyuncularının tercih edeceği bir monitör. Renk kalitesi kötü. Size uygun değil.

Bütçeniz varken 144Hz altını tercih etmenizi tavsiye etmiyorum.
AOC 24G4X Monitör bunu öneririm. Sağlam cihazdır. Yalnız ayakları boyutuna göre biraz zarif. Bu yüzden sallantı yapabiliyor.
G4 FPS oyuncularının tercih edeceği bir monitör. Renk kalitesi kötü. Size uygun değil.

Sallantı olması sıkıntı çıkartabilir devrilirse ekranının gidiceğinden eminim, monitör düzgün olduğu sürece 144'te olur fakat gördüğüm kadarıyla Hz yükseldikçe özellikle keskinlik çok ciddi derecede kayıpla sonuçlanıyor.

Buna da bakabilirsiniz.

Renkleri kötüymüş hocam oyun için üretildiği için renkleri için çok çalışmamışlar belli ki.

Hocam LG olan Lenovo'ya göre renkler daha doygun, beyazlar daha iyi LG olanı alabilirsiniz.

Bu monitörde renkler soluk, panel hızlı.

Bütçe varken 4 bine düşmek istemiyorum hocam.

G4 renk gamutu açısından iyi değil. Amacınız renk gamutuysa 24G4X'e göz atabilirsiniz. İncelemem mevcut.

Anladım teşekkürler dediğim gibi ayakları sıkıntı yapar gibi ama bir bakacağım.

Önerileriniz için teşekkürler hepsine bakıyorum aklınızda olan tüm modellere açığım, gerçek 8 bit olan monitörler var mı bu bütçede acaba?

240 Hz olmasının renklerin gerçekçi olmaması ile ne alakası var?
Bu bütçe aralıklarında hz değeri daha yüksek olan monitörler renk doygunluğu ve kalitesinden kısıyor biraz, çünkü odak noktası hz değeri oluyor. O yüzdendir ki atılan diğer monitörlerde HZ değeri daha düşük iken panel kalitesi daha yüksek.

Sallantı olması sıkıntı çıkartabilir devrilirse ekranının gidiceğinden eminim, monitör düzgün olduğu sürece 144'te olur fakat gördüğüm kadarıyla Hz yükseldikçe özellikle keskinlik çok ciddi derecede kayıpla sonuçlanıyor.

Renkleri kötüymüş hocam oyun için üretildiği için renkleri için çok çalışmamışlar belli ki.

Bütçe varken 4 bine düşmek istemiyorum hocam.

Anladım teşekkürler dediğim gibi ayakları sıkıntı yapar gibi ama bir bakacağım.

Önerileriniz için teşekkürler hepsine bakıyorum aklınızda olan tüm modellere açığım, gerçek 8 bit olan monitörler var mı bu bütçede acaba?

Gerçek 8-bit olan R25i-30 var hocam ancak renk, panel kalitesi açısından sadece bit değerine bakmak doğru olmaz. Ayaklarının fazla sıkıntı yapacağını sanmıyorum hatta işlevsel bile kalıyor. İncelememdeki gibi klavyeyi standa göre yerleştirebiliyorum mesela.

Geri
Yukarı