600.000 TL'ye kadar araba önerisi

Sergen.48

Picopat
Daha fazla  
En fazla 600.000 TL'ye kadar sedan LPG'li manuel araç aramaktayım, yeni modelli HB araç mı almak mantıklı yoksa 2012 model vs. sedan LPG'li mi, hangisini tercih etmek daha mantıklı? Sedan tercihim.

Son düzenleyen: Moderatör:
LPG tehlikelidir hocam bomba gibi patlar. Bence LPG'siz bir araç daha makul.

En fazla 600.000 TL'ye kadar sedan LPG'li manuel araç aramaktayım, yeni modelli HB araç mı almak mantıklı yoksa 2012 model vs. sedan LPG'li mi, hangisini tercih etmek daha mantıklı? Sedan tercihim.

Başım ağrımasın düşük kilometre olur, donanım olmasa da olur diyorsanız Easy paket 1.3 dizel Egea'lara ve Clio 1.5DCi'lere bakabilirsiniz. Tahminimce 2017-2020 modelleri bulabilirsiniz.
2017 öncesi 1.3 TCe Megane, 1.6 Megane, 1.4T Astra veya 1.6 Astra bulunabilir.
Bagaj içerisinde LPG olması durumunda bagaj hacmi azalacağı için sedan araç almak daha mantıklı olur.

LPG yapılan araştırmalara göre en güvenli sistemlerden biridir. Sağlamlık konusunda LPG tankı çok ön plana çıkıyor. Kaliteli ve ömrüne göre kullanılırsa sıkıntı yaratmayacaktır. Yanıt vermek için vermeyin.

Hocam kazalarda bir kaç patlayan LPG tankı gördüm. Ondan öyle dedim Allah korusun.

Çok oyun oynuyorsun birazcık ara ver.
LPG tankı patlamaz, kaçak varsa veya kaçak oluştuysa alevlenerek tankın içerisinden tahliye olur.

Hocam pek öyle LPG tanklı oyunlar oynamıyorum ne yazık ki. Birkaç kere görmüşlüğüm var ondan dolayı ön yargılıyım.

Hocam eski model olması sizin için sorun değilse bu bütçede 2009 model üstü citroën C5 exclusive donanım bulabilirsiniz. 1.6 Turbo benzinlileri de 2.0 Turbo dizelleri de mevcut diye biliyorum. Süspansiyon sistemi diğer araçlardan farklı olduğu için daha masraflı ancak bakımlı bir araç bulabilirseniz bu bütçede daha konforlu bir araç yok. Bahsettiğim süspansiyon sistemi (hydractive 3 Plus olarak geçiyor) sadece exclusive donanım paketinde var. Eğer donanım ve bakım masrafı büyük sorun olacaksa 1.3 ya da 1.6 Multijet Egea'lar da mevcut bu bütçede. Parçası ucuz araba her yerde var zaten. Sadece bu dizel motorların taksi çıkması çok fazla var ona dikkat edin. Ancak şahsi görüşüm bakımlı ve exclusive donanımlı bir C5 alırsanız onun verdiği konforu bu bütçede hiçbir arabada bulamazsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı