7000₺ QHD veya UHD monitör önerisi önerisi

Golden.Nyks

Decapat
27"-30" arası, QHD veya UHD monitör arıyorum, bütçem maksimum 7k, bu bütçe de güzel 165-180Hz QHD monitörler var biliyorum ama benim önceliğim yüksek yenileme hızlarından ziyade, daha iyi panel, renkler ve teknoloji tabii ki, daha çok film, dizi ve kod yazarken kullanacağım. Örneğin 180Hz, 6 bit +frc ve % 99 sRGB monitör yerine 60-75 Hz 8-10 bit ve daha geniş renk gamına sahip bir monitörü tercih ederim, umarım anlatabilmişimdir. Zaten halihazırda 165Hz "AOC 24G2SPU/BK 23.8" monitörüm var.

Bu butcede istedigin yurden bir urun bulamazsin.

2. ele yonelirsen MAG274QRF-QD alabilirsin, renk gamutu bakimindan asiri yuksek bir model, %100 Adobe RGB ve %97 DCI-P3 renk gaminin yaninda %170 sRGB Volume degerine sahip olmasindan oturu doygunlugu olaganustu duzeylerde.

Aslında acaba dedim şimdi yüksek yenileme hızlarına ihtiyacım olmadığı için aynı paraya daha düşük yenileme hızlarına sahip ama daha kaliteli modeller var mıdır diye sorayım dedim de yokmuş 😀.
(Gözüme bu ikisi çarptı da ikisi de vasat ürünler bunları alacağıma, normal oyuncu monitörü alırım daha iyi)

Bu butcede istedigin yurden bir urun bulamazsin.

2. ele yonelirsen MAG274QRF-QD alabilirsin, renk gamutu bakimindan asiri yuksek bir model, %100 Adobe RGB ve %97 DCI-P3 renk gaminin yaninda %170 sRGB Volume degerine sahip olmasindan oturu doygunlugu olaganustu duzeylerde.
Bahsettiğiniz özellikler qhd monitörler 7 bin fiyat bandında yok yalnız, o fiyat bandında kiler VA panel oluyor, bu da istediğinizle uyuşmuyor.

Hocam peki 7k bütçe ile QHD veya UHD monitör ne alınabilir? 2. ele yönelmem muhtemelen.

Son düzenleme:
Aslında acaba dedim şimdi yüksek yenileme hızlarına ihtiyacım olmadığı için aynı paraya daha düşük yenileme hızlarına sahip ama daha kaliteli modeller var mıdır diye sorayım dedim de yokmuş 😀.
(Gözüme bu ikisi çarptı da ikisi de vasat ürünler bunları alacağıma, normal oyuncu monitörü alırım daha iyi)

Hocam peki 7k bütçe ile QHD veya UHD monitör ne alınabilir? 2. ele yönelmem muhtemelen.
Attığınız monitörlerin hem hz oranları düşük hemde istediğiniz kalitede değiller.
İndirim vesaire gibi durum yakalarsanız

Bu monitöre bakabilirsiniz alternatifi bir çok monitör var fakat bütçeleri 9k civarından başlıyor. Tavsiyem bütçe arttırmanız o zamana kadar da beklemeniz olur. 1080p ye yönelirseniz o bütçeye bulursunuz, ama 2K da durum malesef bu.

Geri
Yukarı