75.000 TL Sistem Tavsiyesi

Justhax

Centipat
Daha fazla  
Selamlar,

75.000 TL bütçe ile sistem toplamayı düşünüyorum. Sistem oyun için toplanacaktır. Aşağıdaki sistemi önerir misiniz ?

• Kasa:
    1 x Asus A21 Temperli Cam Mesh Panel mATX Siyah Bilgisayar Kasası
  • İşlemci:
    1 x AMD Ryzen 7 7800X3D 4.2GHz 96MB Cache 8 Çekirdek AM5 İşlemci - TRAY
  • Anakart:
    1 x Asus TUF Gaming B650M-PLUS WIFI DDR5 AM5 mATX Anakart
  • Ekran Kartı:
    1 x Asus ProArt GeForce RTX 4080 16GB GDDR6X 256 Bit DLSS 3 Ekran Kartı BULK
  • Ram:
    1 x Corsair Vengeance 32GB (2x16) 5200 MHz DDR5 CL40 AMD EXPO Ram
  • SSD:
    1 x Corsair MP600 Core XT 1TB PCIe 4.0 Gen4 x4 NVMe M.2 SSD
  • Güç Kaynağı:
    1 x Asus TUF Gaming 750B 80+ Bronz 750W Güç Kaynağı
  • Sıvı Soğutma:
    1 x Asus TUF Gaming LC 240 ARGB Sıvı İşlemci Soğutucusu
  • Fan:
    3 x Asus AF120A2R ARGB Kasa Fanı

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu güzel bence ama sıvı soğutmayı değiştirin.
Konudaki sistem daha mantıklı duruyor. Bu bütçede AMD ekran kartı tavsiye etmem. Kasadan pek emin değilim. Sıvı soğutma da GamePower. İşlemci olarak konudaki sistem daha iyi. SSD çöp.

7900XTX 4080'den bir tık önde diye biliyorum.
Doğru hocam, saf kas gücü olarak öyle ancak bu bütçede AMD tercihi pek mantıklı gelmiyor. O kadar para veriyor. Artı olarak stabilite, daha iyi RT performansı, DLSS, video render işlerinde çok daha başarılı olduğunu söyleyebilirim.

RT, DLSS veya video işleriyle işi yoksa 7900 XTX tercih edilebilir ama sistem fiyatlarına baktığımızda sizin attığınız sistemde işlemciyi upgrade yaparsak ve SSD'yi 980 PRO yaparsak, 4080'li sistemle aynı fiyata denk geliyor.

İki sistem de aynı fiyattayken 4080 mi 7900 XTX mi? Bana kalırsa 4080 tercih ederim.

Sistemde ekran kartı seçili değil, satın alabilir misiniz emin değilim ama alabiliyorsanız RAM'i +470 TL farkla 6000 MHz CL36 olanla değiştirin. SSD'yi Kingston Fury Renegade yapın, daha ucuz ve daha iyi. Onun dışında iyi.
Söylediğiniz gibi sepete eklenmiyor, aynı fiyat aralığında aşağıdaki sistemi buldum, nasıldır sizce?

Söylediğiniz gibi sepete eklenmiyor, aynı fiyat aralığında aşağıdaki sistemi buldum, nasıldır sizce?

Alınabilir hocam. Yine RAM'i 470 TL farkla değiştirin ama. PSU'yu da RM850e yapabilirseniz iyi olur.

Geri
Yukarı