%75 Custom klavye parça tavsiyeleri

1693247247073.png
Whatgeek üzerinden alışveriş yapan bir arkadaşla görüştüm. Satın alma kararı verdim bakalım sırada switchlerimiz ve keycapler var. @Güllaç @Hyuuga Neji

Eki Görüntüle 1921513Whatgeek üzerinden alışveriş yapan bir arkadaşla görüştüm. Satın alma kararı verdim bakalım sırada switchlerimiz ve keycapler var. @Güllaç @Hyuuga Neji
Hocam keycap olarak beğendiğinizi alın derim çok kafa yormaya gerek yok. Switch olarak da nasıl bir switch istiyorsunuz? Thocky, clacky ve poppy ses profilleri var. Switch türü olarak linear, tactile ve clicky var. YouTube'dan farklarına bakıp karar verirseniz daha sağlıklı olur.

Hocam switch konusunda öyle üst düzey bir beklentim yok. Ses konusunda da gerçekten karar vermesi çok güç sanki hepsini kullanıp denemem gerekiyormuş gibi hissediyorum. 50gr basım hassasiyeti iyidir. Ucuz red switch seslerine uzak tok sesi olan bi switch istiyorum. Clack sesi hoşuma gitmiyor. Ayrıca yay ve çınlama seslerinden haz etmiyorum. Gateron Yellow, Akko Cream Yellow Pro (Whatgeek'te bulunuyor), KTT Kang White basit araştırmalarımla dinlediğim ve beğendiğim switchler. Buna göre tavsiyelerini alabilirim.

Ayrıca eklemek isterim lube modu bana çok angarya iş gibi geliyor uğraşmayı pek istemiyorum.

Son düzenleme:
Bütçeyi çok aşmak istemiyorsanız Kang White V3 yeterli olur diye düşünüyorum. Keycapse karar verdikten sonra kalan bütçeyle switche karar vermek daha iyi olur açıkçası.

Yani lube'a gerek olmayan switchler de var. En iyisi keycapsinizi seçin ve kalan bütçeyle karar verelim.

Hocam hazır RGB'miz varken uzun süre değiştirmek istemediğim için garantici olup siyah puding keycapler almak istiyorum açıkçası. Bunu buldum. Bir de Whatgeek kullanan bir arkadaş switchleri sepete eklediğinde %15 civarında indirim kodları gönderdiklerini söyledi bana yani 45+45 Akko paketi yapıp 20 dolar + gelirse indirimle de alabilirim. Zaten vergi çıkmıyormuş. Kang White V3'ler de çok hoşuma gitti.

Keyfinize göre hocam. Ama GMK67'yi hangi renk seçtiğinize göre keycapin rengini de uydurmanızı tavsiye ederim. Full siyah kötü gözükür beyaz kasanın üzerinde. İndirimle Akko switchler de alırsanız da gayet iyi olur. Sizi tatmin edecek bir klavye olur.

Keyfinize göre hocam. Ama GMK67'yi hangi renk seçtiğinize göre keycapin rengini de uydurmanızı tavsiye ederim. Full siyah kötü gözükür beyaz kasanın üzerinde. İndirimle Akko switchler de alırsanız da gayet iyi olur. Sizi tatmin edecek bir klavye olur.
Hocam siyah kasa aldım siyah keycapler yapacağım tabii ki :) Ayrıca bu Whatgeek'te vergi çıkmama işleri kafama pek oturmadı nasıl oluyor da çıkmıyor bu durumun bir açıklaması var mı sizce?

Son düzenleme:
Hocam siyah kasa aldım siyah keycapler yapacağım tabii ki :) Ayrıca bu Whatgeek'te vergi çıkmama işleri kafama pek oturmadı nasıl oluyor da çıkmıyor bu durumun bir açıklaması var mı sizce?
Hocam bence bir açıklaması yok maalesef :D. Benim de şaşırdığım bir durum.

Geri
Yukarı