7500F veya 7600 için anakart önerisi

Merhaba rahatsız ediyorum bende yeni sistem diziyorum anakart konusuna karar veremedim.

Bunun en buyuk sebebi, 7900 GRE Nitro+ ekran kartını aşagidaki eski sistemime zor takabilmiş olmam.
Usb3.0 guc soketini takmadan ancak halledebildim.
Yeşil alan daki sataları L pin ile hallettim ancak kalın usb pinlerini takamadım.

Eki Görüntüle 2194423

Buda takılı hali butun pinleri ekran kartı kapatıyor.
Eki Görüntüle 2194424
Bu sebeple her M tipi anakartta bu montaj sorununu yaşarım gibi geliyor.

Butcem normalde 5000 TL ancak 7000 TL ye kadar zorlama imkanim var. Isı konusunda sorun çıkarmayacak konuda bahsettiginiz kritik konuları içeren ileride daha guclu bir islemciye guncellerken sorun çıkarmayacak bir anakart tavsiye etmeniz mumkun mu.
Şuan için 7500f ile kullanmayı dusunuyorum.

Yardımcı olursanız çok sevinirim iyi günler.
ATX anakart arıyorsanız dün 7.100tl'ye b650 tomahawk vardı bugün 7.800tl olmuş. Fiyatı hala gerçekten iyi ama bütçenizi 800tl aşıyor, 100tl'yi bir şekilde hallederdiniz de.

ATX anakart arıyorsanız dün 7.100tl'ye b650 tomahawk vardı bugün 7.800tl olmuş. Fiyatı hala gerçekten iyi ama bütçenizi 800tl aşıyor, 100tl'yi bir şekilde hallederdiniz de.
Bahsettiginiz bu ise indirim için takibe alabilirim. Atx am5 anakartlar şimdi baktim 6300 den başlıyormuş.
7900gre fazla masraf cikaracak aradaki farkı 4070 supere harcasaydım daha mantikli olacakmıs sanirim.t

Gamimg Plus Wifi da 6400 civarına düşmüştü
Sizin anakartta bu sanırım bunuda takibe alırım parca parca alacagim için beklerken indirim denk gelebilir.

Son düzenleme:
Gamimg Plus Wifi da 6400 civarına düşmüştü
Tomahawk ile çok farkı var hocam. Yan yana gelmemesi gereken birnanakart.

Bahsettiginiz bu ise indirim için takibe alabilirim. Atx am5 anakartlar şimdi baktim 6300 den başlıyormuş.
7900gre fazla masraf cikaracak aradaki farkı 4070 supere harcasaydım daha mantikli olacakmıs sanirim.t

Sizin anakartta bu sanırım bunuda takibe alırım parca parca alacagim için beklerken indirim denk gelebilir.

Dediğim gibi 7.800'e alabilecekseniz tomahawkın fiyatı haka gayet uygun. Ben x670e tomahawk kullanıyorum, 9.5'a almıştım, 7.100'e denk gelseydim b650'de onu alırdım.

Dediğim gibi 7.800'e alabilecekseniz tomahawkın fiyatı haka gayet uygun. Ben x670e tomahawk kullanıyorum, 9.5'a almıştım, 7.100'e denk gelseydim b650'de onu alırdım.
Yardımcı oldugunuz için teşekkür ederim anakartı takibe aldım taksitle alabilirsem bu fiyata alırım olmazsa indirim beklerim.
Aklimdaki kasa bu, anakart bu kasaya uygun sanirim

İyi günler.

Sepette %10 indirimle 7100 liradan taksitli bir şekilde sipariş geçtim tekrardan teşekkür ederim.
İyi akşamlar.

Screenshot_1.png

Son düzenleme:
Yardımcı oldugunuz için teşekkür ederim anakartı takibe aldım taksitle alabilirsem bu fiyata alırım olmazsa indirim beklerim.
Aklimdaki kasa bu, anakart bu kasaya uygun sanirim.

İyi günler.

Sepette %10 indirimle 7100 liradan taksitli bir şekilde sipariş geçtim tekrardan teşekkür ederim.
İyi akşamlar.

Eki Görüntüle 2194972

7.100TL'ye bulabilmenize sevindim hocam. Çok iyi fiyat. Dediğim gibi ben B650 Tomahawk'ın 7.500TL'ye düşmesini beklerken X670e Tomahawk'ı 9.5'a görüp onu sipariş geçtim. Yoksa B650 işimi görürdü, VRM'leri aynı zaten. Tüm AM5 nesli boyunca çıkacak tüm işlemcileri sorunsuz kaldıracağına emin olduğum anakartlar kendisi. Kafanız rahat olur.

Geri
Yukarı