7800x3D 7900x3D arasındaki fark nedir?

Bütçe
53000

aliulgr

Hectopat
RAM
32 gb mhz5200
Anakart
Msı pro m650-m
Merhaba arkadaşlar öncelikle herkese iyi günler dilerim bir sistem toplayacağım. AM5 tabanlı fakat iki işlemci arasında kararsız kaldım. 7800x3D 7900x3D hem oyun oynayıp hem de render işlemlendirme video edit gibi işlemlerde kullanacağım. Aynı zamanda ileriye dönük bir bilgisayar olsun. İstiyorum bu işlemciden hangisini tercih etmeliyim? Performansları neler geri kalan sistemde aşağıda belirleyeceği şimdiden yardımınız için teşekkür ederim.

MSI RTX4060 Ti.
MSI Pro B650-M anakart.
32 GB RAM 5200 MHz.
2T SSD.
MSI MAG M.240 sıvı soğutucu.

R7800x3D oyunlarda daha iyi performans verir.
7900x3d/7950x3d işlemciler ağır render işleri için uygun ve pahalı işlemciler.
Avantajları çekirdek ve iş parçacığı sayısı haliyle renderda daha iyiler

57 bin TL yapıyor Fiyat bu şekilde.

Ekran kartı ve kasayı bu şekilde alırsan da 1200TL daha ucuza geliyor. 55.800TL.

57 bin TL yapıyor fiyat bu şekilde.

Ekran kartı ve kasayı bu şekilde alırsan da 1200TL daha ucuza geliyor. 55.800TL.

Kasaya gereksiz para dökmüşsün kule tipi fan olarak PS120SE daha iyi o seçilmeli seçtiğin SSD kötü RAM'ler kötü.

SSD neresi kötü gayet sağlam SSD, arkadaşım kullanıyor 1.5 yıldır atılan modelin hiçbir sıkıntı yok gayet hızlı, neye dayanarak dediniz bunu?

G2 modeli bile daha iyi. DRAM bulundurmadığı için önermiyorum. Daha az fiyatta DRAM bulunduran G2 almak daha sağlıklı olur.

SSD neresi kötü gayet sağlam SSD, arkadaşım kullanıyor 1.5 yıldır atılan modelin hiçbir sıkıntı yok gayet hızlı, neye dayanarak dediniz bunu?

Baktığım kadarıyla bu konularda bilginiz yok kötü ve yanlış mesajlarınızı beğenmedim diye beni spamlayıp duruyorsunuz.:D

G2 modeli bile daha iyi. DRAM bulundurmadığı için önermiyorum. Daha az fiyatta DRAM bulunduran G2 almak daha sağlıklı olur.

Baktığım kadarıyla bu konularda bilginiz yok kötü ve yanlış mesajlarınızı beğenmedim diye beni spamlayıp duruyorsunuz.:D
Dostum şu dram muhabbeti fazla abartılıyor kasa belki dediğin gibi ucuzlatılabilir ama onda da kasa ve PSU buladar kaliteli gene olmayacak belki alternatif modeller atılabilir bunun üstüne çıkmaya kalktığın zaman sıkıntı oluyor. SSD değişebilir ram ise kötü değil FP olarak gayet iyi bir model corsair'in CL36 modeli bunun 600TL fiyat farkına satılıyor.

Adam bütçeyi 53 Bin belirlemiş ne kadar az bütçe üstüne çıkarak düzgün birşey toplanır onunla uğraştım.
SSD zaten 2 slotlu anakartta illa değişme şansına sahip ram ise yeterli.

Dostum şu DRAM muhabbeti fazla abartılıyor kasa belki dediğin gibi ucuzlatılabilir ama onda da kasa ve PSU buladar kaliteli gene olmayacak belki alternatif modeller atılabilir bunun üstüne çıkmaya kalktığın zaman sıkıntı oluyor. SSD değişebilir RAM ise kötü değil F/P olarak gayet iyi bir model Corsair'in CL36 modeli bunun 600TL fiyat farkına satılıyor.

Adam bütçeyi 53 bin belirlemiş ne kadar az bütçe üstüne çıkarak düzgün bir şey toplanır onunla uğraştım.
SSD zaten 2 slotlu anakartta illa değişme şansına sahip RAM ise yeterli.

RAM'ler kötü biraz daha çıkarak daha sağlam bir model alınabilir. Bu arada dediklerimi yanlış anlamayın size laf atmak amacı ile söylemiyorum attığınız sistemdeki değiştirilebilir ve kötü parçaları söylüyorum bence dengesiz bir toplama olmuş.

Geri
Yukarı