7800x3D çok ısınıyor

SoC voltaj 1.25 ayarladım curve optimize -30 olarak değer girdim herhangi bir çökme falan yok 70 71 derecede takılıyor işlemci artık takmıyorum kafama.
Tam yük altında mı, istersen o değerleri daha da düşürebilirsin, mesela ben CO -45 1.235 volt ile kullanıyorum ve müsait olunca Cinebench r23'te test yapar mısınız.

Son düzenleme:
Termal macun yeni hocam daha 1 hafta olmadı.

Bir de bu co ve SoC işlemi performans kaybı yapıyor mu?
Hayır aksine daha az güç tüketimi ile ile daha iyi performans alıyorsunuz ve sıcaklık değerleriniz daha düşüyor.

Sıcaklık değerleriniz şimdi nasıl CB R23 ile bir deneme yapar mısınız ve HWİnfo ile değerlerinizi kontrol edersiniz.

Hayır aksine daha az güç tüketimi ile ile daha iyi performans alıyorsunuz ve sıcaklık değerleriniz daha düşüyor.

Sıcaklık değerleriniz şimdi nasıl cb R23 ile bir deneme yapar mısınız ve HWiNFO ile değerlerinizi kontrol edersiniz.

İl dışımdayım salı günü deneyip size yazacağım.

Sıcaklık değerleriniz şimdi nasıl cb R23 ile bir deneme yapar mısınız ve HWiNFO ile değerlerinizi kontrol edersiniz.

Hocam başka sitede rehber var onları da uyguladım sıcaklıkları düşüremiyorum delireceğim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı