7800x3D SK Hynix RAM OC nasıl yapılır?

Cactus Jack

Hectopat
Daha fazla  
Anakart
X670E TOMAHAWK
İşlemci
7800X3D
Merhaba RAM'larimi bir türlü istedigim zamanlamalara getiremedim kullandıgım kit. G.Skill Trident Z5 RGB 32 GB 6000 MHz DDR5 Ram (F5-6000J3040F16GX2-TZ5RK) X670e Tomahawk 7800x3D ile birlikte kullanıyorum. Stock şekilde AIDA64'ten 54K read 90ns latency gibi çok kötü benchmark degerleri çıkıyor. RAM'lar Neo serisi degil. Anakartta a-XMP açınca ise AIDA64 sonuçları 58k 80ns gibi çıkıyor. Bu durumda zamanlamaları elle girmek daha mantıklı olacagı düşüncesine vardım. Sayısız CMOS sıfırlama ardından pes edip buildzoid videoların kopyala yapıştır zamanlarımı girdim. 64K read 72ns latency degerleri elde ettim. Sistem stabil fakat hala kötü bunun yanı sıra Memory context restore açınca mavi ekran alıyor PC. Bunun da sebebini anlamadım. Kısacası RAM'ların zamanlamaları optimize etmemde yardımcı olabilir misiniz? Ayrıca BIOS mevcut stabil son sürüm geçenlerde yayınlanan AGESA 1.0.1.1 kaldırdılar ön yükleme süresi çok uzun oldugu için dün beta olarak düzeltiklerini iddia ettikleri yeni BIOS'u yayınladılar.

Yeni konular

Geri
Yukarı