8 GB RAM'i 24 GB yapmak

Kanka şimdi SSD düşük 500 GB M.2 almak için yetkili servisi aradım fiyat aldım bu sırada aklıma RAM geldi 8 GB 4Ü Win kullanıyorum dedeimki yükseltem fiyat sordum oradaki adam 400 lira dedi 8 GB RAM için ama 8 yerine 16 yapın daha raha tçalışır daha iyi olur vs. dedi bende sosyale bir sorayım dedim 16 GB RAM 800 lira.

RAM'i 16 GB yapın derken 16 GB alın dememiş 8+8 GB olacak şekilde yapın demiş siz yanlış anlamışsınız.

Yok kanka dedim ki: 8 GB RAM var bir 8 daha eklemek istiyorum dedi. O da dedi ki 8 yerine 16 altın 24 olsun daha iyi olur dedi.

Servis saçmalamış 8+16 yapınca RAM'ler Dual Channel çalışmayacağı için pek bir performans artışı olmaz.

FPS artışı sağlar. Flex olarak çalışır ve bu da dual channel’a göre yaklaşık %3 daha düşük performansta çalışır. 16’nın 8’i ve diğer 8 dual channel kalan 8 de single channel çalışır. FPS artışı sistemine göre değişir, ben R6’da maks 110 FPS alıyorken maks 130 almaya başlamıştım. Ortalama FPS de 90’dan 100’e falan çıkmıştı yanlış hayırlamıyorsam. Aynı RAM’den 8+16 olarak kullanıyorum.

İlerleyen vakitlerde simülasyon yazılım robotik kodlama gibi şeyler yapabilirim üniversteye bağlı olarak sadece oyun odaklı düşünmezsek mantıklı bir hareket olur mu?

Kanka şimdi SSD düşük 500 GB M.2 almak için yetkili servisi aradım fiyat aldım bu sırada aklıma RAM geldi 8 GB 4Ü Win kullanıyorum dedeimki yükseltem fiyat sordum oradaki adam 400 lira dedi 8 GB RAM için ama 8 yerine 16 yapın daha raha tçalışır daha iyi olur vs. Dedi bende sosyale bir sorayım dedim 16 GB RAM 800 lira.

8+8 alın Dual Channel'dan daha fazla performans verecektir. Söyleyen arkadaş bilgisayar dünyasından biraz uzak kalmış herhalde. 😀
İlerleyen vakitlerde simülasyon yazılım robotik kodlama gibi şeyler yapabilirim üniversteye bağlı olarak sadece oyun odaklı düşünmezsek mantıklı bir hareket olur mu?

O tür program ve yazılımlar yüksek miktarda RAM kullanıyorsa 16+16 = 32 yapın o zaman.

8+8 alın Dual Channel'dan daha fazla performans verecektir. Söyleyen arkadaş bilgisayar dünyasından biraz uzak kalmış herhalde. 😀

O tür program ve yazılımlar yüksek miktarda RAM kullanıyorsa 16+16 = 32 yapın o zaman.

Kullanıp kullanmadığını bilmiyorum o yüzden sordum kanka bilgin var mı?

Geri
Yukarı