80.000 TL sedan otomobil önerisi

Olayda o zaten ustada bitiyor her usta aynı değil arabayı mahvediyor ustalar BMW 520i 1993 model vardı bende tanıdık usta olmasına rağmen araba düzen tutmadı motor olarak sağlam eyvallah ama sürekli sıkıntı benzin pompasıymış bujiymiş 3 günde bir sıkıntı elektroniktede aynı farlar çalışmıyordu düzeltiyorduk aküyü bitiriyordu şarj dinamosu cart curt vallahi sıkıldım yaptırdım aynı günde satıldı zaten satmak için birebir araçlar binmek için cidden çok temiz bulmak lazım.
Aynen öyle hocam haklısınız.
Daha öncelerde yüksek kilometreli ve eski model araçlara bakış açım çok farklıydı kendi kafamda 250 binde peehh ölmüş bu araç derdim 8-10 yıl eski araçlara da aynı şekilde ta ki arkadaşımın arabasını kullanana kadar.
Arkadaşın arabası da zaten sıfır yani başından beri kendisi kullanıyor ve arabayı bir günlüğüne ödünç almıştım maşallah araba da tık yok hocam inanamadım.
425bin de bir araba ve eski model kavisli ve çukur yollarda bile gıcırdama sesi sıfır olay ara gazı vermek dahi değil demek istediğimi anlamışsındır ancak onu bile verince o yağların resmen motorun içinden akıştığını hissediyorsun gibi bir şey yani :D
Sonuç olarak evet araba belki alınmayabilir zaten benim değil ama temiz bir araçsa yakılan km kadar götürür. Benzinli zaten :D
Bu araç dağ olmuş 30 bin tl'lik ağır hasar kaydı var, sırf bmw diye 97 model araca 82 bin lira verilmez.
İsterse Range olsun olay marka değil.
Ayrıca sizin ağır hasar kayıtlı dediğiniz arabalarla piyasa nasıl dönüyor bilmiyorsunuz.

Aynen öyle hocam haklısınız.
Daha öncelerde yüksek kilometreli ve eski model araçlara bakış açım çok farklıydı kendi kafamda 250 binde peehh ölmüş bu araç derdim 8-10 yıl eski araçlara da aynı şekilde ta ki arkadaşımın arabasını kullanana kadar.
Arkadaşın arabası da zaten sıfır yani başından beri kendisi kullanıyor ve arabayı bir günlüğüne ödünç almıştım maşallah araba da tık yok hocam inanamadım.
425bin de bir araba ve eski model kavisli ve çukur yollarda bile gıcırdama sesi sıfır olay ara gazı vermek dahi değil demek istediğimi anlamışsındır ancak onu bile verince o yağların resmen motorun içinden akıştığını hissediyorsun gibi bir şey yani :D
Sonuç olarak evet araba belki alınmayabilir zaten benim değil ama temiz bir araçsa yakılan km kadar götürür. Benzinli zaten :D

İsterse Range olsun olay marka değil.
Ayrıca sizin ağır hasar kayıtlı dediğiniz arabalarla piyasa nasıl dönüyor bilmiyorsunuz.
Yahu neyi ispat etmeye çalışıyorsunuz anlamıyorum. Eminim arkadaşınız arabaya düzgün bakıyordur, bakımlarını aksatmıyordur. Attığınız BMW'nin istisnalar dışında genel kitlesi belli, arabayla deli gibi yanlayanı, redline'a sürekli sokanları saymakla bitmez. 82 bin TL'ye daha mantıklı bir sürü tercih var.

2 sene önce 2016 Astra J 1.6 dizel otomatik 93 bin liraydı. Böylesine uçmuş bir piyasada bile ölü bir tercih olur. Arkadaşından, tanıdığından aldığın yani nasıl kullandığını bildiğin birinden bu model bir araç alınmasını anlayabilirim. Ama hem ağır hasar kayıtlı, hem de nasıl kullanıldığını bilmediğin 20 yaşından büyük bir BMW'yi almak tam bir piyango.

Yahu neyi ispat etmeye çalışıyorsunuz anlamıyorum. Eminim arkadaşınız arabaya düzgün bakıyordur, bakımlarını aksatmıyordur. Attığınız BMW'nin istisnalar dışında genel kitlesi belli, arabayla deli gibi yanlayanı, redline'a sürekli sokanları saymakla bitmez. 82 bin TL'ye daha mantıklı bir sürü tercih var.

2 sene önce 2016 Astra J 1.6 dizel otomatik 93 bin liraydı. Böylesine uçmuş bir piyasada bile ölü bir tercih olur. Arkadaşından, tanıdığından aldığın yani nasıl kullandığını bildiğin birinden bu model bir araç alınmasını anlayabilirim. Ama hem ağır hasar kayıtlı, hem de nasıl kullanıldığını bilmediğin 20 yaşından büyük bir BMW'yi almak tam bir piyango.
Anlamaya çalışmadığınız için anlamıyorsunuz.
Size ispatlayacak bir şeyim yok bu zahmete de girmem zaten siz size verilen cevaba odaklanın.
2 sene önce Astralar 93 bin olabilir konuyla bunun hiç bir alakası yok zamanı bükemeyeceğimize göre arkadaşa bu öneriyi sunmayız ve o arabayı aldıramayız.
Geçmişe gideceksek bir çok fiyat ben de eklerim ancak arkadaş 80K bandında bir öneri istemiş 80K bandında göze hitap eden bu ve ben de bunu sağladım.
Aile arabası mı demiş hayır. Ticari araç mı istemiş hayır. Sedan bir araba istemiş.
Arabayı alacak kişi ben değilim incik cıncık beni ilgilendirmez ben yardım sağlar geri çekilirim.
Siz almayın alanlar memnun.

Geçmişe gideceksek bir çok fiyat ben de eklerim ancak arkadaş 80K bandında bir öneri istemiş 80K bandında göze hitap eden bu ve ben de bunu sağladım.

Arabayı alacak kişi ben değilim incik cıncık beni ilgilendirmez ben yardım sağlar geri çekilirim.

"Göze hitap ediyor diye önerdim" "Alacak kişi ben değilim"
Sen benim yazdıklarımı anlamıyorsun ki. Ben bu model kötüdür alınmaz demedim. Senin attığın ilan bağlamında söylüyorum, konuyu başka yöne çekiyorsun.

O aracın fiyat bandı 80 bin değil, daha fazla eder. 20 yaşında, 30 BİN TÜRK LİRASI AĞIR HASAR KAYITLI bir araç 80 bin lira diye o model 80 bin bandında değildir. Ve pahalı arıza çıkarma potansiyeli çok yüksektir.

Bu gibi riskleri varken, 80 bin lira bütçesi olan kişiye çıkaracak olası arızaları da bütçeyle bağlantılı düşünmek gerekir. Sırf göze hitap ediyor diye araç "ilanı" önerilmez ki. Telefon gibi değil sonuçta, uzun bir süre hizmet edecek, bunları gözeterek öneri yapmak gerek.

Konu sahibine 1.3 dizel Multijet Albea önerebilirim. 1.3 Multijet zaten dayanıklılığını kanıtlamış bir motor, temiz bir arabaya denk gelinirse kaçırmamak lazım.

Konu sahibine 1.3 dizel Multijet Albea önerebilirim. 1.3 Multijet zaten dayanıklılığını kanıtlamış bir motor, temiz bir arabaya denk gelinirse kaçırmamak lazım.
Sesli güldüm. :D :D :D
Önerdiğin arabaya sarı sitede bir bak bakalım neler çıkıyor karşına. :D
Taksi çıkması araba öneriyorsun 2005 modeli bile adam akıllı alamıyor bu fiyat bandında :D
Alınabilir 2006 model var hepsi 350bin 400bin de.
Yok canım en azından 97 model değil alemsin :D
Benim önerdiğime laf yaparsın bir de :D :D

Sesli güldüm. :D :D :D
Önerdiğin arabaya sarı sitede bir bak bakalım neler çıkıyor karşına. :D
Taksi çıkması araba öneriyorsun 2005 modeli bile adam akıllı alamıyor bu fiyat bandında :D
Alınabilir 2006 model var hepsi 350bin 400bin de.
Yok canım en azından 97 model değil alemsin :D
Benim önerdiğime laf yaparsın bir de :D :D
Sen işine geldiği gibi anlıyorsun. Temiz bir arabaya denk gelinirse demişim zaten. Başka araç alternatifleri de önerilmiş. En azından senin gibi 20 yaşından büyük ağır hasar kayıtlı aracı önermeye elim varmadı. Verdiğin ilandaki araç iş adamı tarafından mı kullanıldı?

Sen işine geldiği gibi anlıyorsun. Temiz bir arabaya denk gelinirse demişim zaten. Başka araç alternatifleri de önerilmiş. En azından senin gibi 20 yaşından büyük ağır hasar kayıtlı aracı önermeye elim varmadı. Verdiğin ilandaki araç iş adamı tarafından mı kullanıldı?
Kabul edelim ki ikimizin de önerisi kötü ancak benimki biraz daha iyi hahaha :D :D :D
Şahsen ben o parayı Multijete vereceğime Kıbrısta Rusya da yerim daha iyi hahaha :D :D
Şaka bir yana da hocam adamsınız ya gerçekten sohbet baya hoşuma gitti umarım hep gülersiniz :D

Kabul edelim ki ikimizin de önerisi kötü ancak benimki biraz daha iyi hahaha :D :D :D
Şahsen ben o parayı Multijete vereceğime Kıbrısta Rusya da yerim daha iyi hahaha :D :D
Şaka bir yana da hocam adamsınız ya gerçekten sohbet baya hoşuma gitti umarım hep gülersiniz :D
Senin önerdiğin araç modeli elbette Albea'ya göre çok yakışıklı bir model ancak 80 bine alınacak bir araba değil onu söylüyorum(Yani 80 bin değil, daha fazla onun piyasası, araç sıkıntılı). Üstelik o motor yakıt tüketimiyle ocağa incir ağacı diker. Multijet 1.3 gerçekten iyi bir mühendislik örneğidir hem tüketimiyle, hem performansıyla, hem de uzun ömürlülüğüyle, yoksa taksiciler niye kullansın ki :D

Piyasa öyle bir hal almış ki düzgün sedan araç kalmamış. Albea gibi araçları önermek zorunda kalıyoruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı