90.000 TL bütçeye Gaming hazır sistem önerisi

Merhaba, 90.000 TL'ye kadar bütçem var ve Gaming masaüstü bilgisayar almayı düşünüyorum fakat çok kararsız kaldım. 4080 ekran kartlı ve 14. nesil ya da Ryzen 7 7800x3D işlemci düşünüyorum. Bana bununla ilgili hazır sistem önerir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim.

1715509230406.png

Bu attğım model MC modeli Vulcan modelinde de aynı özelleştirmeyi yap kasa ve pcu (850W yap özelleştirmeden ) daha iyi onda da 86k falan tutar kalanıyla da mouse klavye falan yenilemek istediğini yenilersin (monitörün yok olduğunu varsaymıştım )

Monitör olarak Dell Alienware AW2723DF 27" 1 ms QHD FreeSync G-Sync IPS Oyuncu Monitörü Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe ona göre daha iyidir.

Bu arada monitörle beraber toplam bütçeniz 110000 civarı mı yoksa monitör dahil 100K mı?
monitörüm hali hazırda mevcut tekrar satın almayacağım onun haricinde 90k bütçem var

Eki Görüntüle 2193617

Bu attğım model MC modeli Vulcan modelinde de aynı özelleştirmeyi yap kasa ve pcu (850W yap özelleştirmeden ) daha iyi onda da 86k falan tutar kalanıyla da mouse klavye falan yenilemek istediğini yenilersin (monitörün yok olduğunu varsaymıştım )
850w yeterli olur mu ilerde sıkıntı yaşar mıyım genelde 1000w önermişler ondan soruyorum.

Monitörüm halihazırda mevcut tekrar satın almayacağım onun haricinde 90k bütçem var.

850W yeterli olur mu ileride sıkıntı yaşar mıyım genelde 1000W önermişler ondan soruyorum.

fazlasıyla olur ama arkadaşın önerdiği sistem iyi değil ben ve @pawEn hocamın attığını dediğimiz özelleştirmeleri yapıp alın.

Son düzenleme:
monitörüm hali hazırda mevcut tekrar satın almayacağım onun haricinde 90k bütçem var

850w yeterli olur mu ilerde sıkıntı yaşar mıyım genelde 1000w önermişler ondan soruyorum.
Yeterli olur zaten ama neden o sisteme bakıyorsunuz bütçeniz uygun değil o sistem hocamın dediği gibi benim veya onun attığı sistemi alın dediğimiz özelleştirmeleri yapıp.

Yeterli olur zaten ama neden o sisteme bakıyorsunuz bütçeniz uygun değil o sistem hocamın dediği gibi benim veya onun attığı sistemi alın dediğimiz özelleştirmeleri yapıp.
sadece bakıyorum fikir oluyor sizin attığınızda gerekli özelleştirmeleri yaptım akşama kadar bu işi bitireceğim bakalım teşekkür ediyorum tekrardan

Sadece bakıyorum fikir oluyor sizin attığınızda gerekli özelleştirmeleri yaptım akşama kadar bu işi bitireceğim bakalım teşekkür ediyorum tekrardan.

Biz teşekkür ederiz GameGaraj o sistemi mahvetmiş fiyatı mantıklı değil.

Toplama bakarsanız da şöyle bir şey topladım hocam.

Kingston KC3000 SKC3000S/1024G PCI-Express 4.0 1 TB M.2 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe SSD 2TB seçilebilir 3k civarı fiyat farkı olur.

PSU, kasa ve anakart daha F/P bir öneri gelirse değiştirilebilir.
Toplamda 84k yapıyor ama dediğim gibi yani kaliteli seçmeye çalıştım 500-1000 fark varsa daha kaliteli seçtim diyeyim siz anlarsınız ne demek istediğimi.

Toplama bakarsanız da şöyle bir şey topladım hocam.

Kingston KC3000 SKC3000S/1024G PCI-Express 4.0 1 TB M.2 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe SSD 2TB seçilebilir 3K civarı fiyat farkı olur.

PSU, kasa ve anakart daha F/P bir öneri gelirse değiştirilebilir.
Toplamda 84K yapıyor ama dediğim gibi yani kaliteli seçmeye çalıştım 500-1000 fark varsa daha kaliteli seçtim diyeyim siz anlarsınız ne demek istediğimi.

5K daha vermeye değer mi bilemedim hemen hemen aynı kalitede oluyor zaten hazır sistemde toplama derdi de olmayacak.

Geri
Yukarı