A2 sınavında sekiz çizerken hangi yöntemler izlenir?

Alfirk

Kilopat
Merhaba. Daha önce hiç vitesli motora binmedim. İlk kez sınavda süreceğim veya sınavdan birkaç gün önce 4-5 kez arkadaşın motoruyla pratik yaparım.

Herkes bir şey diyor kafam iyice karıştı.

Şimdi 8'de yarım debriyaj şart mı? Yarım debriyaj ne işe yarar?
Yarım debriyaj ile stop ettirme ihtimalim var mı?

1. vites ile 2. vitesin farkı var mı? Sekizde 2. vites mi kullanılır 1. vites mi?

Bazıları tak 2'ye yarım debriyaj ile yap diyor, bana bu zor geliyor.
Bazıları da 1. vites ile yine yarım debriyaj ile yap diyor.

Anladığım kadarıyla yarım debriyaj şart kesin sanırım? Peki vites 1 mi 2 mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam 1. viteste hızlanma fazla oluyor. 8'den taşma olabilir, debriyajı kaçırma durumunda vs. 2. viteste kullanman daha münasip olur. Dedikleri gibi hızlanmak ve yavaşlamak için yarım debriyaj yapabilirsin tamamen yeteneğine bağlı. Stop eder gibi olursa debriyaja biraz daha yüklenip biraz daha gaz verebilirsin.

Hocam 1. viteste hızlanma fazla oluyor. 8'den taşma olabilir, debriyajı kaçırma durumunda vs. 2. viteste kullanman daha münasip olur. Dedikleri gibi hızlanmak ve yavaşlamak için yarım debriyaj yapabilirsin tamamen yeteneğine bağlı. Stop eder gibi olursa debriyaja biraz daha yüklenip biraz daha gaz verebilirsin.
Motosiklete göre de değişiyor. Benimki fazla şahlanmıyordu 1. viteste.

Merhaba. Daha önce hiç vitesli motora binmedim. İlk kez sınavda süreceğim veya sınavdan birkaç gün önce 4-5 kez arkadaşın motoruyla pratik yaparım.

Herkes bir şey diyor kafam iyice karıştı.

Şimdi 8'de yarım debriyaj şart mı? Yarım debriyaj ne işe yarar?
Yarım debriyaj ile stop ettirme ihtimalim var mı?

1. vites ile 2. vitesin farkı var mı? Sekizde 2. vites mi kullanılır 1. vites mi?

Bazıları tak 2'ye yarım debriyaj ile yap diyor, bana bu zor geliyor.
Bazıları da 1. vites ile yine yarım debriyaj ile yap diyor.

Anladığım kadarıyla yarım debriyaj şart kesin sanırım? Peki vites 1 mi 2 mi?
Direksiyon sınavından kalmış biri olarak söylüyorum (Sinyalden) 8 Abartıldığı kadar zor değil yağ gibi yaptım 8i debriyajsız eğimliydi biraz yol. Bence yapabiliyorsan direk debriyajsız yap geç.

Direksiyon sınavından kalmış biri olarak söylüyorum (Sinyalden) 8 Abartıldığı kadar zor değil yağ gibi yaptım 8i debriyajsız eğimliydi biraz yol. Bence yapabiliyorsan direk debriyajsız yap geç.
Anladım hocam. Sinyalden nasıl kaldınız hocam sinyaller mi çalışmadı arıza çıktı.

2. viteste daha rahat yaparsın. 1. Vitesin torku daha yüksek oluyor. Motor alttan kaçmaya çalışıyor.
2. Viteste de düşük devirde stop etmez mi.

Yeni konular

Geri
Yukarı