A8 7410 APU sistemde hangi Windows sürümü kullanılmalı?

ererer

Zeptopat
Daha fazla  
Bu aralar kod kıran uygulamalar sayesinde Windows 10'dan bilgisayarımın desteklemediğin Windows 11'e geçtim. Laptopum çok RAM ve CPU kullanmaya başladı. Bende Windows 7 sevilen bir sistem olduğu için Windows 7'ye geçmek istedim. Ama Win 8, 8.1 falan da olur diye düşündüm. Zaten Windows 10'dan sıkılmaya başlamıştım ve Windows 11'de sıkıntılıydı. Aşağıda sistem özellikleri var bir baksanız bana Windows kaç kullanmalıyım söyleseniz 😊

İşlemci: AMD A8-7410 APU 2.20 GHz.
Ekran kartı: AMD Radeon R5 Graphics.
RAM: 8 GB RAM (6, 95GB kullanılabilir). 20 GB sanal RAM.
Sistem türü: 64 Bit.
Edisyon: Windows 11 Pro.
Depolama: 128 GB SSD var - laptopta bazı ayarlarda 118 yazıyor - denetim masasında 110 GB yazıyor - dosya gezgininde Windows 10 DA108 GB yazıyordu Windows 11'de 117GB yazıyor. 64 GB boş. HDD yok.
Özellikleri: Çok ısınıyor, tek fan var, 10 yıldır içi açılmamış temizlenmemiş, (temizlememe izin verilmiyor).

Ben olsam Linux kurardım o donanım özelliklerine. Windows kaynak sömüren bir işletim sistemi oldu zaten son yıllarda.

Linux iyi mi sence yani Google'dan baktığıma göre bayağı kod üzerine kurulmuş bir sistemmiş gereksinimleri bayağı az ama çok değişik. Linux kullanan biri varsa bir önersin nasıl kullanılıyor nasıl bir sistem. Yani ben bu sistemi o zamanlar ucuz diye birkaç yıl oyun oynarım diye almıştım Linux'ta oyunda drop FPS düşme problemi olur mu bir de Windows'a benziyor mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı