Çözüldü AAPL: [EB|#LOG:EXITBS:START] hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mertdutal

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
koch
Ventura kurulumu sırasında ilk bootumda karşıma çıkan sorun başlıktaki gibidir. Konuya vakıf kişiler yardım ederse sevinirim.
Donanımım:
16 GB RAM
500GB SSD
B450M-A Pro Max
R5 3500X
5600XT.

efi

Not: Boot args kısmından “-v”yi sildim bu sefer de kurulumda Apple logosu olan ekranda donuyor altında da yükleme barı yok

Son düzenleme:
Çözüm
Çok çok teşekkür ederim emekleriniz için hocam iyi geceler dilerim. 😊

Durumu şu şekilde çözdüm; Öncelikle bu konudaki çözüm olarak gönderilen EFI’yi yükledim, sonrasında EFI/OC/config.plist’i düzenleyici ile açıp boot-args içerisinde agdpmod=pikera ekledim. Bu adımlardan sonra kuruluma geçebildim.
Çok çok teşekkür ederim emekleriniz için hocam iyi geceler dilerim. 😊

Durumu şu şekilde çözdüm; Öncelikle bu konudaki çözüm olarak gönderilen EFI’yi yükledim, sonrasında EFI/OC/config.plist’i düzenleyici ile açıp boot-args içerisinde agdpmod=pikera ekledim. Bu adımlardan sonra kuruluma geçebildim.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    145,1 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme:
Çözüm
Kurulumdan sonra sorun oldu mu hocam?

Başta verbos sonrası siyah ekranda kaldı
agdpod=pikera
İle düzelttim onu da. Şimdi kütüphanedeyim çıkınca OpenCore Bootloader ekranında Windows 11 seçeneği yok, iMessage, FaceTime, iCloud gibi hizmetleri kullanamıyorum, bir de internet hızım bir süre sonra düşüyor Ethernet kablosunu çıkartıp taktığımda normale dönüyor. Bu sorunları çözdükten sonra başarılı kurulum konusu açmayı düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı