Çözüldü Ventura [EB|LOG:EXITBS:START] hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Adem UYSAL

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Aydın Merkez
Daha fazla  
Meslek
PC EDİTÖR- Personel
Sistem bileşenleri;
Ryzen 5 3600.
RX 580 8 GB.
Tomahavk Max.

Merhaba. Gerekli BIOS ayarlarını da yaptım. Çok uzun zaman önce bu sistem de High Sierra ve üst sürümünü kurup kullanmıştım. Ve aklımda kalan en önemli BIOS ayarı da AMD IOMMU ve Secure Boot ayarlarını disable yapmamdı. Tekrar aynı ayarları kapattım rehberdeki adımları izleyerek de gereken ayarları devre dışı bıraktım ve açılması gereken ayarları da açtım. Fakat boot ekranından install ventura dediğim de resimdeki yazılardan başka ilerleme yok yani dakikalarca aynı ekranda kalıyor. Nasıl aşabilirim?

IMG_0784.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam şu kurulumu bitireyim öncelikle. Sonra nerde hangi ayarı yaptığınızı benimle de paylaşın. Ben önceleri çok kez kendi sistemime kurmuştum önceki versiyonları hep. Ama sonra bir ara verdim baya uzak kaldım. Yedek efilerim vs hepsi vardı onlar hep silindi windows yüzünden. O yüzden biraz üstü paslanmış ama gene de hallederim bi şekilde. Bu kurulum da buraya takılmıştım sağolun sizde iyi yerden vurdunuz ☺️

Geri
Yukarı