Abra A5 v13.1.1 performans düşüşü

Jthunter

Centipat
Daha fazla  
Monster notebook Abra A5 v13.1.1 markalı laptopumu ilk açtığımda Valorant oyununda 120 ila 160 arası FPS veriyor fakat 5dk sonra bu değer 40 60 arasına iniyor. Neden olabilir? Genelde tam tersi olur ve bu olayı 6 7 aydır yaşıyorum. 2 gün önce kendiliğinden düzeldi ama tekrar başladı.

RAR dosyasını çıkardım ve fivr ve tpl sekmelerinin fotoğrafını aldım.
İşlemci aşırı Throttle olmuş. Sebebi termal ısınma görülüyor. Macun yenilemeden pek yardımımız dokunmayacaktır. Macun yenileyin tekrar konuya gelin. En iyi ayarları yapıp size kullanmanız için ayarlayayım. Ama macunsuz olmaz, 37W'da 98 derece maalesef kötü bir düzey.

İşlemci aşırı throttle olmuş. Sebebi termal ısınma görülüyor. Macun yenilemeden pek yardımımız dokunmayacaktır. Macun yenileyin tekrar konuya gelin. En iyi ayarları yapıp size kullanmanız için ayarlayayım. Ama macunsuz olmaz, 37W'da 98 derece maalesef kötü bir düzey.

Şu an biraz şaşırdım termal macunum 1 ay önce yetkili servis tarafından yenilendi.

Yani yetkili servis 1 ay once yenildiler ve bilgisayarın 6'da 1 fiyata yapıldı bunu nasıl çözeriz servise göndermeden.
Kendiniz macunu yenileyebilirsiniz. İnanın servisin kullanacağı macundan kaliteli bir macunla kendiniz uygularsanız en iyisi olacaktır. Çünkü o işlemci 55-60W'da 95-98'leri görüyor iyi bir macun ile.

Kendiniz macunu yenileyebilirsiniz. İnanın servisin kullanacağı macundan kaliteli bir macunla kendiniz uygularsanız en iyisi olacaktır. Çünkü o işlemci 55-60W'da 95-98'leri görüyor iyi bir macun ile.

Laptoplar çok hassas oluyor ve bu konuda bilgisizim eğer macun olmadan yapılacak ayar varsa lütfen bilgilendirin.Teşekkür ederim

Bilgisayara manuel sogutu satın alsam nasıl olur laptoplar için olanlar var ya.
Bu cihazda yarar sağlamaz. Thermal sıcaklık eşiğinin altında olan cihazlarda epey etkisi görülebilir. Ama bu cihazda görülmez. Macun iyi olmadıktan sonra kasanın içinin soğuk olması hiçbir şey değiştirmez.

Bu cihazda yarar sağlamaz. Thermal sıcaklık eşiğinin altında olan cihazlarda epey etkisi görülebilir. Ama bu cihazda görülmez. Macun iyi olmadıktan sonra kasanın içinin soğuk olması hiçbir şey değiştirmez.

Thermal Grizzly'nin hydronaut thermal macunu nasıl hocam.

Bilgili biri oldugunuz için soruyorum benim daha önceki yorumlardan paylaştığım Görev Yöneticisi'nden yaptığım saçma şeyin ise yarama sebebi nedir?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı