Monterey Abra A5 v15.10 kext yükleme ve ses tanıtma

nothedius

Femtopat
Daha fazla  
Monterey'i başarılı bir şekilde kurdum. Daha sonra elzem kextleri yükledim, ardından PC'yi yeniden başlatınca bu hatayı vermeye başladı.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    330,2 KB · Görüntüleme: 43
Intel Wi-Fi ve Bluetooth kextlerini. Daha önce Touchpad hariç sıkıntısız Big Sur kullanıyordum başıma böyle bir hata gelmemişti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an sisteme erişebiliyorsanız Airportitlwm veya itlwm + IntelBluetoothFirmware + BlueToolFixup kombinasyonunu yapın. Native Wi-Fi için Airportitlwm öneririm. Özellikle Airportitlwm/itlwm'nin Monterey sürümünü indirip kullandığınıza dikkat edin. Sürüm farklılıkları var çünkü.

Sorunu dediğim şekilde mi çözdünüz? Başka şekilde çözdüyseniz belirtin ki diğer kullanıcılar da benzer hatada çözüme ulaşabilsin. Touchpad için Touchpad türünüzü öğrenmeniz lazım. Kulaklık için de keza ses kodek modelinizi öğrenmelisiniz. Bunlar için:

Öncelikle sorunun VoodooI2C kextinden kaynaklandığını buldum çünkü halihazırda bulunan VoodooPS2Controller kexti ile çakışıyormuş sanırım, silince düzeldi.
  • Touchpad I2C
  • Kodek numarası da ALC274
Layout-id olarak 21, 28, 35 uyumlu gözüküyor. Bende bir tek 28 çalışıyor ve şu an onu kullanıyorum.

VoodooI2C + VoodooI2CHID kextlerini eklemeyi deneyin. Bizim imajda halihazırda SSDT-XOSI yaması, config.plist'in içerisinde mevcut. ProperTree ile eklemeniz daha iyi olur, keza duplicate'i engellemek için evet/hayır'lı bir uyarı gelecektir, evet seçeneğini seçerek devam edebilirsiniz.

İkisini ekleyince tekrar aynı hatayı veriyor. Teker teker ekledim aynı hata. VoodooPS2Controller kextini kaldırıp ikisini ekledim tekrar aynı hata.

Yeni konular

Geri
Yukarı