Aceleyle çektiğim fotoğraflar

Arkadaşlar hayatınızda güzel fotoğraf görmediniz mi yoksa konu sahibi kız diye farklı mı davranıyorsunuz? Komple çöp bu fotoğraflar hiç bir temel fotoğrafçılık kuralına uymuyor. Sadece 3. fotoğraf konu anlatımı bakımından biraz diğerlerinden daha az vasat ama o da bilerek yapılmış bir şey değil.

Arkadaşlar hayatınızda güzel fotoğraf görmediniz mi yoksa konu sahibi kız diye farklı mı davranıyorsunuz? Komple çöp bu fotoğraflar hiçbir temel fotoğrafçılık kuralına uymuyor. Sadece 3. fotoğraf konu anlatımı bakımından biraz diğerlerinden daha az vasat ama o da bilerek yapılmış bir şey değil.

Konu sahibini yeni fark ettim, evet hele 1. çöp bir şey.

Üçüncü fotoğraf çok iyiymiş. Çaldım gitti. Helal edin :D
Helal olsun, Özdemir Asaf seven birisiyse zaten sormadan çalsın :D.

Acaba bilginiz varmı iyi bir telefon kamerası kaç megapixel olmalı hocam?
Hocam megapixel pek işe yaramıyor fotoğraf işleme kalitesi vesaire çok önemli.

Bunlarda benim photoshoplu fotoğraflarım:
Işık yansımasını radyal bulanıklık ile mi yaptınız?

1. Fotoğrafa iso sebebiyle olan olmuş. Ama 2. fotoğrafı yoksayıp sürrealits bir çalışma olarak adddersek güzel bir galeri olur. Bu arada 2. fotoğraftaki ağacın türü ne acaba :) Fındığa benziyor yaprağı ama yaprak sapı biraz farklı sanki ?
Kiraz ağacı.

Helal olsun, Özdemir Asaf seven birisiyse zaten sormadan çalsın :D.

Hocam megapixel pek işe yaramıyor fotoğraf işleme kalitesi vesaire çok önemli.

Işık yansımasını radyal bulanıklık ile mi yaptınız?

Kiraz ağacı.
Ibis paint ile biraz efekt ekledim. Prequel ilede aynısını yapabilirsin. Manzare fotoğrafı ise Adobe Photoshop express ile yaptım.

Acaba bilginiz var mı iyi bir telefon kamerası kaç megapixel olmalı hocam?

Telefonun megapikseli önemli bir şey değildir. Örnek olarak iPhone. Adamlar 12 megapiksel kamera kullanıyor ama çoğu üst seviye telefondan daha iyi veya yarışır.

Diyafram açıklığı,lens/kamera kalitesi vb. Şeyler önemli. Mp bir çözünürlük birimi.

Geri
Yukarı