Çektiğim Fotoğraflar

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu link üzerindeki fotoğrafı ne zaman çektiğinizi bilmiyorum ama bu fotoğraf yeni çekilmiş bir fotoğraf ise sensör kirli.
İyi bakın fotoğraf üzerinde aşırı derece de lekeler var.
Büyük olanlar su damlası, küçük lanlar ise Polarize filtrenin üstündeki lekeler.

Bu fotoğrafı Abant'ta çekmiştim, ND filtrem yanımda olmadığı için diyaframı sonuna kadar kıstım. Tabii böyle olunca tüm lekeler ortaya çıkıyor.

@Mevlüt Çetinkaya

_MG_0945 - Kopya.JPG

Snail by İbrahim Özdemir - Photo 261792605 / 500px

Ortaköy Mosque and Baroque Art by İbrahim Özdemir - Photo 261956599 / 500px

Water Drops and Blossoms by İbrahim Özdemir - Photo 261899661 / 500px

Son düzenleme:
@SideWinder Sizinle konu dışında ettiğimiz kavgaları bir kenara bırakırsak - :D - renk düzenlemesi için Light Room programını mı kullanıyorsunuz? Önümüzdeki yaz ben de 77D + 10-18mm ve 24mm ile başlamayı düşünüyordum da :D
Evet Lightroom'u kullanıyorum. Ama ara da Photoshop'u da kullandığım oluyor, çünkü Lightroom buraz ağır bir program.

10 - 18mm güzel bir lens, hızlı netlemesi, hafifliği ve IS teknolojisi büyük artı. Tabii biraz renk bozulması olur, chromatic aberration diye aratırsan fikir sahibi olursun.

24mm'den kastın, 24mm f2.8STm ise, onun yerine 50mm f1.8 STM alman daha iyi olur.

Bir tanesini çalarak duvar kağıdı yaptım ellerine sağlık helal et.

Hangisi?

Bu arada bir eylem yaptıktan sonra, (ki bana direk söylesen, çalmış gibi birşey hiç düşünmem. :) özür dilesen ne, helallik istesen ne? ;)

Şaka yollu söylense bile hoş değildir, aklınızda bulunsun. İleride başka birine karşı yapar yada söylerseniz, başınız çok ağrıyabilir.

Nitekim benim başıma bir kere gelmişti.

Hangisi?

Bu arada bir eylem yaptıktan sonra, (ki bana direk söylesen, çalmış gibi birşey hiç düşünmem. :) özür dilesen ne, helallik istesen ne? ;)

Şaka yollu söylense bile hoş değildir, aklınızda bulunsun. İleride başka birine karşı yapar yada söylerseniz, başınız çok ağrıyabilir.

Nitekim benim başıma bir kere gelmişti.
Çektiğin karahindiba fotoğrafı abi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı