Acer Aspire A715 RDR2 sıcaklık değerleri

Albert01

Picopat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
Nvdia GeForce RTX 3050 Leptop GPU
Anakart
Azalea_CAS
İşlemci
Amd Ryzen 7 5700U with radeon Graphics
Merhaba. RDR2 oyununu yüksek ayarlarda oynuyorum ve DLSS de dengeli ayarda açık. Bu ayarlar ile 60-70 dps arası değerler alıyorum. Fakat oyunu oynadığım sıralarda ekranın sol üstünde şu şekilde bir mesaj beliriyor.

IMG_20221205_225927.jpg

*Görsel bana ait değildir sadece mesajı göstermek için internetten aldım.

Oyunu Acer Aspire A715 laptopunda oynuyorum. Özelliklerini yukarıya yazdım.

En düşük ayarlara aldığım da da aynı hata sürekli karşıma çıkıyor, en yüksek ayarda da. Yardımcı olabilir misiniz?

Ekran kartı sıcaklığı oyun içinde Max 88 dereceyi görürken GPU kullanımı %80-97 arasında, CPU kullanımı ise %50-60 arasında

Laptop kaç derecelerde çalışıyor yükte.

Macun değişimini en son ne zaman yaptın?

Hocam konunun ısıyla tam olarak alakası nedir? Düşük GPU belleği hatası veriyor. Aynı sorunu ben de yaşıyorum.

İnternette bayağı arama yaptım fakat doğru düzgün bir sonuç bulamadım. Steam da oyunun topluluk sekmesinde API kullanımı Vulkan'dan DirectX12'ye getirme gibi bir sonuç buldum ve artık 10 dk da bir çıkan uyarı 30 dk da bir çıkmaya başladı. Bende neden çıkıyor anlamıyorum ekran belleğini de geçmiyorum halbuki.

Ekran Alıntısı.PNG

Steam'de donanımı üst düzel olan insanlarda bu sorun ile karşılaştıklarını söylüyorlar. Sanırım fazla önemsenecek bir sorun değil gibi, araştırmaya devam edeceğim.

Geri
Yukarı