Acer KG271 pbmidpx monitör DisplayPort ile görüntü vermiyor

Foodie

Hectopat
Acer KG271 pbmidpx monitörü yeni aldım. İlk kurulumda problemsiz olarak kutu içeriğinden çıkan DP kablosu ile 165 Hz'e kadar görüntü alabildim. Birkaç saat kullanımdan sonra ne olduysa DP kablosu ile görüntü alamamaya başladım. HDMI kablosu ile görüntü alabiliyorum. Kabloyu çıkardım taktım, iyice oturmasına dikkat ettim, ters döndürdüm taktım yine olmadı. Kablonun bozuk olduğunu düşünerek Vatan'dan Inca marka DP kablosu aldım, fakat problem devam etti ve yine görüntü alamadım. Bu arada DP kablosunu taktığım zaman ve monitör menüsünden kaynak olarak DP'yi seçtiğimde yeni donanım bulundu sesi geliyor, fakat no signal uyarısı verip uykuya alıyor. Kasadaki DP girişinin problemsiz olduğunu ise ikinci monitörümün VGA kablosunu DP dönüştürücü ile kullandığımda görüntü alabilmemden anlıyorum. Yeni donanım sesi almama rağmen monitördeki DP girişinde problem olabilir mi? Başlangıçta görüntü alırken sonradan ne olmuş olabilir? Sizce problem nereden kaynaklanıyor olabilir? Monitörü tercih ederken uygun fiyatının yanında kutu içeriğinde DP kablosu olması da beni cezbetmişti. Bu yüzden DP kablosu ile problemsiz kullanabilmek istiyorum. Tecrübelerinize ihtiyacım var, şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasaya taktığım ucu monitöre, monitöre taktığımı kasaya taktım. Yani demek istediğim çeşitli şekillerde defalarca taktım çıkardım, pinlerin oturmamasından kaynaklı bir problem olmadığını düşünüyorum. Benzer probleme farklı konularda bu yönde gelen cevaplar olduğu için bu durumu vurgulamak istedim.

Kasaya taktığım ucu monitöre, monitöre taktığımı kasaya taktım. Yani demek istediğim çeşitli şekillerde defalarca taktım çıkardım, pinlerin oturmamasından kaynaklı bir problem olmadığını düşünüyorum. Benzer probleme farklı konularda bu yönde gelen cevaplar olduğu için bu durumu vurgulamak istedim.

Anladım hocam. Şöyle bir şey önereyim o zaman. Monitöre hem HDMI hede DP kabloyu bağlayın. Aynı şekilde ekran kartına da. Sonrasında monitör input seçeneklerinden HDMI seçip masaüstüne gelin. NVIDIA ya da AMD denetim masasından FreeSync veya G-Sync'i kapatın. Sonra DP'ye geçmeyi deneyin. Olmazsa garantiye yollayın.

Anladım hocam. Şöyle bir şey önereyim o zaman. Monitöre hem HDMI hede DP kabloyu bağlayın. Aynı şekilde ekran kartına da. Sonrasında monitör input seçeneklerinden HDMI seçip masaüstüne gelin. NVIDIA ya da AMD denetim masasından FreeSync veya G-Sync'i kapatın. Sonra DP'ye geçmeyi deneyin. Olmazsa garantiye yollayın.
Denedim hocam ama maalesef sorun devam ediyor. Öneri için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı