Display Port görüntü vermiyor

KRYGT

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, iyi forumlar.

Haziran ortası aldığım sistemimde, RX 6700XT mevcut. Çift monitör kullanıyor ve tam zamanlı yayınlar yapıyorum.

Bugün, aniden ana monitörümde görüntü gitti ve "no Signal" demeye başladı.

Bilgisayarı kapatıp açtım, kabloları değiştirdim. Sorun devam etti. Ne zaman ekran kartı üzerindelki (3 giriş DP girişi mevcut) Display Port'u değiştirdim, o zaman sorun çözüldü. Yani bulgular, ekran kartının DP girişinde sorun olduğunu gösteriyor. Şu an kalan 2 Port'tan devam ediyorum. Bu sorunu yaşayan oldu mu? Nasıl çözebilirim? Yardımcı olabilirseniz minnettar kalırım.

Not: Sistemi satın aldığım Sinerji'ye mail attım, onlardan da dönüş bekliyorum. Umarım donanımsal değildir.

Kullandığım monitörler:
MSI 27" Optix G273QF.
ASUS TUF Gaming 23.8" VG249Q1R.

Ayrıca, akım korumalı viko marka prizler kullanıyorum. Elektrik vs. kaynaklı olduğunu düşünmüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD ekran kartı olunca insan yorum yapmaya korkuyor. Yazılımsal bir durum da olabilir. Bir sonraki güncelleme ile tekrar DP deneyebilirsin. Uzak ihtimal ama.

Alakasızca aniden gitti :( Donanımsal bir sorun varsa garanti kapsamına girer mi acaba? Bence girmeli. Ama ekran kartlarının garanti politikaları çok zalim ve memnuniyetten uzak diyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı