Acer laptop ürün zaten kayıtlı hatası

Üründe sıkıntı yok hasar vs. sadece kayıt ettirememe sıkıntım var onu da Acer'e yazdım ayrıyeten pazartesi günü arayacağım. İade veya değişim konusunda %100 ben haklıyım sonuçta ben ürünü satın almadan önce kaydedilmiş Acer'de de mevcuttur bu veri.

Yalnız iade edilen ürünü de kontrol etmeden göndermeleri sayın karahanlı sadakatsizliklerini kınıyor,

Öncelikle, sakin olun. Panik yapacak bir durum yok. Neden kayıt yaptırmak istiyorsunuz? Garanti içinse, distribütörler kayıt yapıyor. Bu durum önemli değil. Servise gönderildiğinde fatura tarihi baz alınır, bu sebep ile değişim veya iade çok zordur. Kendinizi yormayın, derim.

Öncelikle, sakin olun. Panik yapacak bir durum yok. Neden kayıt yaptırmak istiyorsunuz? Garanti içinse, distribütörler kayıt yapıyor. Bu durum önemli değil. Servise gönderildiğinde fatura tarihi baz alınır, bu sebep ile değişim veya iade çok zordur. Kendinizi yormayın, derim.

Kayıt yaptırmak mı sorun sence? İade edilmiş ürün almak istemiyor kullanıcı.

Hocam ürün sıfır kutu şeklinde geldiyse size Acer müşteri hizmetlerini arayın ne zaman kayıt olduğunu ve kim tarafından kayıt olduğunu sorgulayın.

İkinci olarak hard disk sentiel üzerinden diskin çalışma sürecine bakın. Bilgisayarın kullanıp iade edilip edilmediğini öğrenirsiniz.

Ürünü FreeDOS mu olarak aldınız yoksa Windows yüklü şekilde mi eğer Windows yüklü haldeyse aldıysanız ürün firma tarafından kaydedilmiş de olabilir.

Bazı durumlarda önceden yapılan bir şey de soyleyim sizlere MSI laptoplarda belli ürünleri alanlara Steam üzerinden key veriliyordu buna şahit olduk sıfır ürün alıyorlardı tüketiciler fatura da çıktıktan sonra MSI sitesine yükleyip keyleri alıyorlardı sonra cihazı iade ediyorlardı. Bu yüzden de kayıtlı olarak gözüküyordu bunun gibi bir durum da olmuş olabilir.

Kayıt yaptırmak mı sorun sence? İade edilmiş ürün almak istemiyor kullanıcı.
Sizin gibi her aldığını iade edebileceğini düşünebilen insanlar yüzünden satıcıların elinde iade ürün kalıyor. Adam iade ürünü ne yapacak? 2. el diye mi satacak? Sadece yeniden satışa uygun olan ürünler iade kabul ediliyor. Sistemin nasıl çalıştığından bir habersiniz.

Sizin gibi her aldığını iade edebileceğini düşünebilen insanlar yüzünden satıcıların elinde iade ürün kalıyor. Adam iade ürünü ne yapacak? 2. el diye mi satacak? Sadece yeniden satışa uygun olan ürünler iade kabul ediliyor. Sistemin nasıl çalıştığından bir habersiniz.

Sen saticinin bundan zarar ettigini mi dusunuyorsun 😀? Adamlar satis yaparken belirli yuzdeligin iade edilecegini, bir kisminin garantiye gidecegini, kargosunu, uretim masrafini kisaca aklina gelebilecek her turlu masrafi bilgisayar basina dusecek bicimde bolusturuyor. Atiyorum 10 cihazdan 1I bozuk cikiyorsa diger 9unun fiyati %11 daha fazla oluyor.

Yani satici iade edilmis urunu baska musteriye satamiyorsa bu zarari diger cihazdan cikarmali, bu musteriyi degil saticiyi ilgilendirir. Hem butun hizmetlerine para verip 0 ürün alalim hem onceden iade edilmis ciksin, yok oyle dunya.

Evet istediğim ürünü istediğim gibi iade edebilirim, satıcılar da bunu göze alarak satış yapıyor değil mi? İsterse iadesiz satsın benim sorunum mu? Ne çok bilmiş adam var arkadaş burada ya. Sen istersen iade ürünü alabilirsin sorunsuz kullanabilirsin başka biri de iade ürün almak istemez sana ne bundan?

Hocam ürün sıfır kutu şeklinde geldiyse size Acer müşteri hizmetlerini arayın ne zaman kayıt olduğunu ve kim tarafından kayıt olduğunu sorgulayın.

İkinci olarak hard disk sentiel üzerinden diskin çalışma sürecine bakın. Bilgisayarın kullanıp iade edilip edilmediğini öğrenirsiniz.

Ürünü FreeDOS mu olarak aldınız yoksa Windows yüklü şekilde mi eğer Windows yüklü haldeyse aldıysanız ürün firma tarafından kaydedilmiş de olabilir.

Bazı durumlarda önceden yapılan bir şey de soyleyim sizlere MSI laptoplarda belli ürünleri alanlara Steam üzerinden key veriliyordu buna şahit olduk sıfır ürün alıyorlardı tüketiciler fatura da çıktıktan sonra MSI sitesine yükleyip keyleri alıyorlardı sonra cihazı iade ediyorlardı. Bu yüzden de kayıtlı olarak gözüküyordu bunun gibi bir durum da olmuş olabilir.
Evet ürün win11 ile geldi yani bu durumda açılmış olması normal diye düşünüyorum ama satıcı hâlâ yanıt vermedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı