Acer Nitro 16 AN16-41 R7-7840HS RTX 4060 alınır mı?

Bütçe
50000
Acer Nitro 16 AN16-41 R7-7840HS RTX 4060
Asus Rog Strix G16 I7 13650HX RTX 4060

Acer laptopun malzeme, soğutma, ekran kalitesi nasıl? Kağıt üzerinde her şey çok iyi duruyor ekranı 9ms %100sRGB diye biliyorum ama emin değilim kullanan veya bilgisi olan arkadaşlar varsa deneyimlerini paylaşabilir mi? Ek olarak R7 7840HS ve 13650HX ikilisinde hangisi daha.

Acer cok guzel diyorlar ASUS'u bilmem.
Acer'i ayrica YouTube'a yazarsan orada HP Victus ve ASUS'la karsilastirmasi yapiliyor bakmani tavsiye ederim.

Acer Nitro 16 AN16-41 R7-7840HS RTX 4060
Asus Rog Strix G16 I7 13650HX RTX 4060

Acer laptopun malzeme, soğutma, ekran kalitesi nasıl? Kağıt üzerinde her şey çok iyi duruyor ekranı 9ms %100sRGB diye biliyorum ama emin değilim kullanan veya bilgisi olan arkadaşlar varsa deneyimlerini paylaşabilir mi? Ek olarak R7 7840HS ve 13650HX ikilisinde hangisi daha iyi?

50 bin bütçe varken neden laptop almak istiyorsun PC toparlamasi daha guzel olur.

ROG gibi kendini kanıtlamış cihaz varken kağıt üzerindeki verilere güvenip Nitro alınır mı? Bilemedim. Bana kalsa her türlü ROG derdim.

Acer cok guzel diyorlar ASUS'u bilmem.
Acer'i ayrica YouTube'a yazarsan orada HP Victus ve ASUS'la karsilastirmasi yapiliyor bakmani tavsiye ederim.

50 bin bütçe varken neden laptop almak istiyorsun PC toparlamasi daha guzel olur.

Hocam mecbur olmasam laptop almam, bir tane kusuru olmayan laptop yok yemin ederim illallah ettim ama mecbur laptop almam gerekiyor.

Hocam o kadar çıkmışken 4070 alın.

Hocam tuf serisinin ekranını hiç beğenmiyorum 4070den cok ekranın güzelliği benim için daha önemli önceliğim oyun değil.

ROG gibi kendini kanıtlamış cihaz varken kağıt üzerindeki verilere güvenip Nitro alınır mı? Bilemedim. Bana kalsa her türlü ROG derdim.

Haklısınız bende böyle düşünüyorum hocam ancak bir sorum var bu iki laptobun işlemcileri arasında pil süresi farkı var mı?

Gereksiz bir karşılaştırma olmuş. Rog serisinin rakibi Predator serisi, Nitro değil. Nitro ile ancak TUF'u karşılaştırabilirsin. Buradan tabii ki Rog çok daha f/p, çok daha üstün malzeme kalitesi var Nitro'ya göre. Ekranı 165hz/3ms yüksek renk doğruluğu ve g sync destekli falan. Lüks özellikler bunlar anlayacağın, Nitro gibi alt segment modellerde bulunmaz.

Ek olarak 50k bütçe ayırabileceksen 1k daha ekle ve 4070 rog al, 1tb ssd ile geliyor.

Gereksiz bir karşılaştırma olmuş. Rog serisinin rakibi Predator serisi, Nitro değil. Nitro ile ancak TUF'u karşılaştırabilirsin. Buradan tabii ki Rog çok daha f/p, çok daha üstün malzeme kalitesi var Nitro'ya göre. Ekranı 165hz/3ms yüksek renk doğruluğu ve g sync destekli falan. Lüks özellikler bunlar anlayacağın, Nitro gibi alt segment modellerde bulunmaz.

Ek olarak 50k bütçe ayırabileceksen 1k daha ekle ve 4070 rog al, 1tb ssd ile geliyor.

bunun siparişini verdim az önce hocam neye niyet neye kısmet. Hayırlısı artık bakalım gelince göreceğiz.

bütçem aslında 70k lara kadar çıkıyordu ama gerek yok diye oralara çıkmadım oyunları günde en fazla 1 saat oynarım o yüzden gerek yok zannımca rtx4060 yeterli gelecektir.

Bunun siparişini verdim az önce hocam neye niyet neye kısmet. Hayırlısı artık bakalım gelince göreceğiz.

Bütçem aslında 70klara kadar çıkıyordu ama gerek yok diye oralara çıkmadım oyunları günde en fazla 1 saat oynarım o yüzden gerek yok zannımca RTX4060 yeterli gelecektir.

Gayet güzel tercih, hayırlı olsun.

Geri
Yukarı