Acer Nitro 16 ekran ışık sızması büyür mü?

petrikor

Centipat
Daha fazla  
Acer Nitro 16 aldım fakat ekranda ghostingten bağımsız ışık sızması var. Tecrübesi olan varsa eğer bu sızma zamanla büyür mü, iade etmeli miyim?

Dosya Ekleri

• IMG_20240430_010653.jpg
    IMG_20240430_010653.jpg
    46,5 KB · Görüntüleme: 861
  • IMG_20240430_010655.jpg
    IMG_20240430_010655.jpg
    31 KB · Görüntüleme: 780
Yazdım. Eğer kusur olarak görmüyorsanız normal olarak iade alın diye. Hepsiburada çağrı merkezinde çalışmıştım bu satıcıların ciğerini biliyorum, 14 günlük keyfi iade kalktı maalesef.
14 günlük iade hakkı çok iyi bir hak biz kullanıcılar için fakat bizim Türk milletine iyilik yaparsan o iyiliği sonuna kadar kullanır ve insanı bezdirir. Sonra o hak kalkınca da etmedik laf bırakmaz. Mağdur olan da her zaman ki gibi hakkını düzgün bir şekilde kullanan kişilere oluyor. Bu kısır döngüden ne zaman çıkacağız çok merak ediyorum.

Bu sorun kronik Nitro'larda. Bende almistim 2yil once 5ay sonra boyle isik sizmasi oldu. Sonra ekran tamamen coktu. İade ettiler laptopu. Bende baska model laptop aldim. İade talebinde bulunsan iyi olur.
Yani açıp kapadıkca ekranı esnetiyoruz. Esnedikçe de o kusurlu alan büyüyor mantıken, bu sebeple iade etmiştim. İadeyi başlığı açtığım gün yaptım. Teşekkür ederim tecrübenizi aktardığınız için.

Hocam aynı laptop bende aldım 1 ay önce yaklaşık olarak bendede ıps glow var çoğunda var zaten çok kişiyle görüştüm nerdeyse görüşmediğim kişi kalmadı normal diyorlar herkes teknorya satıcısından aldım bendeki sorunlar ıps glow biraz sıcaklık o sıcaklık sorununu işlemciyi düşürerek hallettim artık 76 geçmiyor bende iade edicektim ama vazgeçtim çünkü laptopu aşırı beğendim tekrar alsam tekrar aynı sorunla karşılaşmak can sıkıcı tuşlar biraz gıcırdama yapıyor bu biraz psikolojik takıntı bendede ekranın altında var çok ufak bi ışık sızması bide ıps glow var buna rağmen iade etmek istemedim satıcıyla görüştüm hatta iade alıcaktı başka laptopta o fiyatlarda almak istemiyordum kullanıyorum şuan gayet iyi bir cihaz ıps glow sorununu çok kafana takmayacaksan gözle görülür düzeyde çok yoksa iade etme bence çoğu bilgisayarda var bu sorun
Konuyu açtığım gün iade ettim. IPS Glow beni rahatsız etmiyor, bu farklı bir sorun. Fotoğraftaki alanda fazla baskı var gibiydi ve bu da zamanla büyüyecekti tahminimce.

Piyasada bu fiyata zaten bu kadar güzel laptop bulunmaz, iadesi bi gelsin yüksek ihtimalle farklı bir satıcıdan tekrar aynısını alacağım. Satıcı açılmış ürün göndermişti zaten.

Kronik derken? Nitro 5'lerde de var mı?

Bildigim kadariyla Nitro serilerinin hepsinde ola biliyor bu sorun. Zamaninda bende bu sorun olunca arastirmistim. Bu sorunla cok kisi rastlamis. Bu sorunun kronik oldugunu bildirdiler. Ben bu seriyi cok sevmistim fakat tekrar iade zamani ayni seriyi almayi risk edemedim(korku birazcik), baska seriye ASUS TUF Gaming serisine gectim. Bu seri de bayağı iyi. Herkese tavsiye ederim.

Bildigim kadariyla Nitro serilerinin hepsinde ola biliyor bu sorun. Zamaninda bende bu sorun olunca arastirmistim. Bu sorunla cok kisi rastlamis. Bu sorunun kronik oldugunu bildirdiler. Ben bu seriyi cok sevmistim fakat tekrar iade zamani ayni seriyi almayi risk edemedim(korku birazcik), baska seriye ASUS TUF Gaming serisine gectim. Bu seri de bayağı iyi. Herkese tavsiye ederim.
asus tuf seriside güzel ama rog daha bi güzel şahsen bende baya arada kalmıştım msi asus rog acer nitro 16 ile iyikide nitro 16 almışım biraz bataryası büyük olsada bu fiyata alınabilecek en iyi ürünlerden biri 400 nit ekranı çok iyi

ASUS TUF seriside güzel ama ROG daha bir güzel şahsen bende bayağı arada kalmıştım MSI ASUS ROG Acer Nitro 16 ile iyikide Nitro 16 almışım biraz bataryası büyük olsa da bu fiyata alınabilecek en iyi ürünlerden biri 400 nit ekranı çok iyi.

Gaming(performans) seri deyince zaten akila gelen Acer Nitro ve Predator serileri, ASUS TUF ve ROG serileridir. MSI piyasada iyi durumda fakat onun serileri hakkında bilgim yok. Diger model(serileri) pek tercih etmem ben.

Acer Nitro 16 modeline yeni sahip oldum başta sol altta ışık süzmesi vardı şimdi ise sol yukarıda biraz var ben pek sorun etmiyorum normal kullanımda fark etmiyorsun bile ekranı canlı çünkü paneli biraz gerdirdiğimde süzmelerin şekillenişi belli oluyor sıfır kapalı kutu almama rağmen ilk açışımda ışık süzmesini fark ettim çok fazla takmamak lazım iade gereksiz bence bu fiyata bu model en iyisi.

Acer Nitro 16 modeline yeni sahip oldum başta sol altta ışık süzmesi vardı şimdi ise sol yukarıda biraz var ben pek sorun etmiyorum normal kullanımda fark etmiyorsun bile ekranı canlı çünkü paneli biraz gerdirdiğimde süzmelerin şekillenişi belli oluyor sıfır kapalı kutu almama rağmen ilk açışımda ışık süzmesini fark ettim çok fazla takmamak lazım iade gereksiz bence bu fiyata bu model en iyisi.

Köşelerde olanlar normal zaten, ekranın orta alt veya üst çerçevede olanlar sıkıntı.

Bende de Nitro 5 var, geçenlerde düşürdükten sonra olmaya başladı sanırım bir kaç tane, yada ben yeni farkettim hep vardı, birisi tam köşede olduğu için gözüme batıyor. İade sürem doldu ama bakalım artarsa garantiye yollarım.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2024-05-07 at 02.42.53.jpeg
    WhatsApp Image 2024-05-07 at 02.42.53.jpeg
    20,1 KB · Görüntüleme: 20
  • WhatsApp Image 2024-05-07 at 02.42.52(2).jpeg
    WhatsApp Image 2024-05-07 at 02.42.52(2).jpeg
    17 KB · Görüntüleme: 20
  • WhatsApp Image 2024-05-07 at 02.42.52(1).jpeg
    WhatsApp Image 2024-05-07 at 02.42.52(1).jpeg
    17,1 KB · Görüntüleme: 19
Bende de Nitro 5 var, geçenlerde düşürdükten sonra olmaya başladı sanırım bir kaç tane, yada ben yeni farkettim hep vardı, birisi tam köşede olduğu için gözüme batıyor. İade sürem doldu ama bakalım artarsa garantiye yollarım.
Bunlar fazla değil gibi hocam bende daha fazla çok göze felan batmıyorsa kafaya takılacak bir durum değil her ıps panelde oluyor

Geri
Yukarı