Acer Nitro 16 laptopun 80-90 dereceyi görmesi normal mi?

Kr1pton

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, merhaba. Acer Nitro 16 7840HS 4060'lı bir bilgisayar aldım daha yeni. CS2 oynarken 80 derece santigrat görüyordum hatta 90'lara dayanıyordu? Şimdiye kadar hep PC kullandım o yüzden bu ısılara yabancıyım. Laptopun 90 dereceleri görmesi normal mi acaba? Bir de 4060 da o kadar da güçlü bir GPU değil yani.

Arkadaşlar, merhaba. Acer Nitro 16 7840HS 4060'lı bir bilgisayar aldım daha yeni. CS2 oynarken 80 derece santigrat görüyordum hatta 90'lara dayanıyordu? Şimdiye kadar hep PC kullandım o yüzden bu ısılara yabancıyım. Laptopun 90 dereceleri görmesi normal mi acaba? Bir de 4060 da o kadar da güçlü bir GPU değil yani.

İşlemcinin 80 görmesi normal olabilir ama 90 ve sonrası sıkıntı olabilir cihaz ne kadar yeni ve nasıl bir ortamda kullanılıyor ayrıca 4060 80-90 oluyorsa sıkıntı.

Çok Normal benimki de o civarlarda dolanıyor 90 95 dereceden sonra zaten anakart kendini korumaya alacaktır ama eğer çok oyun oynayan birisi isen her 6 ayda bir bakım yaptırmanı öneririm

Oyunlara girerken oyun/performans moduna alıyor musun?

Cihazı düz zeminde mi kullanıyorsun yoksa 3-4 cm arkası havada mı veya soğutucu var mı altında?

Bahsettiğiniz değerler pek normal değil, cihazın konumlandırılmasında bir sorun olmadığına emin misiniz? Hava çıkış kanallarının çevresi doluysa boşaltın ve öyle deneyin

Yok Turbo'da kullanmıyordum, balanced daydı. Onu iyi dediniz fanlar 2-2.5k RPM'de dönerse soğumaz tabii. Hiç aklıma gelmemiş. Laptopu masaya flat kullanıyorum, arkasına bir şey koyup kaldırmayı da denerim. Teşekkürler cevaplar için arkadaşlar.

Geri
Yukarı