Acer Nitro 16 RTX 4050 laptop oyunlarda düşük FPS veriyor

infernalseth

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Yeni aldığım RTX 4050 GPU Acer Nitro 16 laptopta bir sorun yaşıyorum.
BIOS üzerinden GPU modu Auto'da, NVIDIA Denetim Masası'ndan bu ayarı NVIDIA GPU olarak seçiyorum. Harici olarak Optimus ve otomatik olarak seç diye ayarlar var.
Oyunlarda zaman zaman bu ayarı sanırım uygulamıyor. Doom Eternal'da 30-40 FPS civarı alıyorum. Optimus ayarına çekince bu oran 110 FPS civarları oluyor.
Bazen NVIDIA GPU ayarı seçiliyken de 150 FPS civarlarını görüyorum. Oyundan çıkıp girince tekrar 30-40 FPS civarına düşüyor. Bu durum Battlefield 2042, Resident Evil Village, Doom Eternal gibi oyunlarda oldu. Açıkçası başka oyunlarda denemedim. BIOS üzerinden "only NVIDIA GPU" ayarına alıp o şekilde denedim ve sonuç yine aynı.
Laptoplarda bu Advanced Optimus ayarını nasıl düzgün yaparım. Yardımcı olabilir misiniz?

1715431404810.png

Merhaba arkadaşlar,
Yeni aldığım RTX 4050 GPU Acer Nitro 16 laptopta bir sorun yaşıyorum.
BIOS üzerinden GPU modu Auto'da, NVIDIA Denetim Masası'ndan bu ayarı NVIDIA GPU olarak seçiyorum. Harici olarak Optimus ve otomatik olarak seç diye ayarlar var.
Oyunlarda zaman zaman bu ayarı sanırım uygulamıyor. Doom Eternal'da 30-40 FPS civarı alıyorum. Optimus ayarına çekince bu oran 110 FPS civarları oluyor.
Bazen NVIDIA GPU ayarı seçiliyken de 150 FPS civarlarını görüyorum. Oyundan çıkıp girince tekrar 30-40 FPS civarına düşüyor. Bu durum Battlefield 2042, Resident Evil Village, Doom Eternal gibi oyunlarda oldu. Açıkçası başka oyunlarda denemedim. BIOS üzerinden "only NVIDIA GPU" ayarına alıp o şekilde denedim ve sonuç yine aynı.
Laptoplarda bu Advanced Optimus ayarını nasıl düzgün yaparım. Yardımcı olabilir misiniz?

Eki Görüntüle 2192830

Otoya al.

laptop prize takılıyken mi oluyor bu değer
Evet, prize takılıyken. Nvidia Gpu seçili ve maksimum performans ayarı uygulanmış halde. Ayrıca oyunlarıda tek tek rtx 4050 seçip denedim. Tüm exe dosyalarını bulup rtx 4050 ayarladım. Sonuç aynı. Bazen yüksek fps veriyor. Bazen düşük. Oyun içi ayarlar da vsync kapalı ve herhangi bir fps kiliti yok.

Onda da aynı oluyor hocam.

Güzel yaptın ama bu işler şans işi tabii ama çoğu model fazla çoğu model az sıkıntılı Nitro 16 kullanmış olarak ne sıkıntı çektirdi sonunda %70 adam edebildim.

Bütçe neydi sana öneri yapabilirim.
Peşin fiyata 6 taksitle almıştım acer markası da rtx4050 de sinmemişti içime, Dell g15 5530 çok hoşuma gidiyor ama taksitler beni patlatır gibi 25-35arası önerebilirsiniz hocam

Almışken sağlam bir şey olsun garanti problemide çekmim diye düşünüyorum, kullanıcıların dediğine göre ASUS ve Acer garantide sıkıntı da yaşatıyormuş

Acer nitro 16 r5 7535hs 4050de aşırı övülüyor, düşündürüyor beni fiyatı artışa gider mi nolur diye rtx 4050 olması içime sinmemişti ve dediğiniz fps drop olursa çok sinir bozucu olur

Yeni konular

Geri
Yukarı