Acer Nitro 5 AN-515-52 ısınma sorunu

SencanGariest41

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisliği
Laptop boştayken 88-90 derece oluyor oyunlarda FPS kaybı yaşıyorum.

Yardım eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bakım zamanı gelmiş, CPU - GPU termal macun değişim ve toz için temizlik şart. Cepten 50 lira çıkacak onun habercisi. Tecrübeniz yoksa, eliniz yatkın değilse uğraşmayın. Batarya gömülü tipse kesinlikle uğraşmayın. Verin 50 TL kurtulun hepsinden.

Cooler Master maker nano macunu dün bir laptopa uyguladık. İşlemci boşta 45'den 39'a, yük altında 90 dereceden 72 dereceye düştü.

Bakım zamanı gelmiş, CPU - GPU termal macun değişim ve toz için temizlik şart. Cepten 50 lira çıkacak onun habercisi. Tecrübeniz yoksa, eliniz yatkın değilse uğraşmayın. Batarya gömülü tipse kesinlikle uğraşmayın. Verin 50 TL kurtulun hepsinden.

Sorunun kaynağını buldum. Laptop şarjdayken o kadar ısınıyordu. Çıkarınca 60 dereceye düşüyor ancak yie bir sıkıntı var oda. Laptop'un şarjı oyun oynarken hızlı bitiyor. Ne yapmam gerekli sizce? Bu arada Laptop'u 3-4 ay önce aldım yine de bakım gerekiyor mu?

Arkadaşlar sorun PC'nin ısınması boşta 55-60 derecelerde geziyor. 2-3 hafta önceye kadar normaldi ancak sürekli oyunlarda FPS düşüşleri yaşar oldum PC daha yeni yaklaşık 5-6 aylık bir sistem (laptop) ancak bu sıkıntı benim canımı sıkmadı değil.
Sizce sorunun sebebi ne olabilir? Formatla düzelir mi? Veya garatiye götürmeme gerek var mı (bu arada PC'de Avast herhan gibi bir virüse rastlamadı) yardım ederseniz çok mutlu olurum teşekürler.

Bende de PC ısınma sorunu var yardım edebilir misin?

Bende de PC ısınma sorunu var yardım edebilir misin?

Hangi uygulamalarda ısınıyor veya boşta kaç derece yazar mısınız?
Bir de loptop mu masaüstü mü?

Biraz daha açıklayıcı olabilir misin ekran kartı mı işlemci mi daha sıcak, bir de leptop modelin nedir?

Yukarıda belirtiğim model ve işlemci ısınıyor ekran kartı normal.

Hayır garanti kapsamının dışına çıkar diye öyle bir şey yapmadım...

Leptoplarda ekran kartı ve CPU soğutma bloğu birbirilerine bağlıdır eğer işlemci yüksek ekran kartı düşükse soğutma sisteminde temassızlik vardır.
Malesef benim yapabileceğim bir şey yok gibi gözüküyor bnce sen bir bilgisayarcıya götür eğer garantisi varsa kesinlikle garantiye bırak yoksa garanti dışı kalır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı