Acer Nitro 5 an 515-57 laptop stress testi nasıl yapılır?

Akif221

Zeptopat
Daha fazla  
Selamlar Acer Nitro 5 an 515-57 model bir laptop kullaniyorum. Yaklasik 7 aydir oldu fazla ısınmala başladı. En uygun stress testini nerden yapabilirim?

Selamlar Acer Nitro 5 an 515-57 model bir laptop kullanıyorum. Yaklasik 7 aydir oldu fazla ısınmala başladı. En uygun stress testini nereden yapabilirim?

İşlemci için Intel Extreme Tuning Utility(diğer ayarları kesinlikle kurcalamayın. Sadece resimde gördüğünüz stress testi yapın) Microsoft Store'da program var. Ve AIDA64 testi daha yararı olacaktır. Turbo modda 30 dakika veya +-. Ya da Cinebench r23.bunları izlemek için HWiNFO iyi iş çıkarır. Ve ya AIDA kendi sistemindeki sensörler. Öncelikle bu testi PC aldığınız ilk zamanlarda yapmak daha sağlıklı olur. Belki aldığınız zaman zaten bir miktar sıcaklık vardı? Kendim 2 yıldır Laptop'umun içini dahi açmadım henüz. Benim sıcaklıklarım normal. Sizi rahatsız eden ya da hissedilen sıcaklık kaç derece?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-05-11 233950.png
    Ekran görüntüsü 2024-05-11 233950.png
    241,2 KB · Görüntüleme: 7
İşlemci için Intel Extreme Tuning Utility(diğer ayarları kesinlikle kurcalamayın. Sadece resimde gördüğünüz stress testi yapın) Microsoft Store'da program var. Ve AIDA64 testi daha yararı olacaktır. Turbo modda 30 dakika veya +-. Ya da Cinebench r23.bunları izlemek için HWiNFO iyi iş çıkarır. Ve ya AIDA kendi sistemindeki sensörler. Öncelikle bu testi PC aldığınız ilk zamanlarda yapmak daha sağlıklı olur. Belki aldığınız zaman zaten bir miktar sıcaklık vardı? Kendim 2 yıldır Laptop'umun içini dahi açmadım henüz. Benim sıcaklıklarım normal. Sizi rahatsız eden ya da hissedilen sıcaklık kaç derece?

Cinebench denilen uygulama uzerinden mutli ve Single olmak uzere 2 kere testi yaptim islemci sicakligi 50 60'lardan anlik olarak 91'e firladi test sonuna kadar da 90 95 arasi takildi GPU testi ise Max 70 gordu CPU gercektende cok kotu durumda test programimi acaba cok fazla zorladi veya baska bir durummu var ne yapmami onerirsiniz.

undervolt yapmami onerirmisiniz ? yani gerek varmi i5 11400H

Yeni konular

Geri
Yukarı