Acer Nitro 5 AN515-54 hareket edince oyunlarda FPS düşüyor

saintKİller

Centipat
Daha fazla  
RAM
16gb
SSD veya HDD modeli
250gb ssd
Ekran kartı
geforce gtx 1650
Anakart
octavia cfs
İşlemci
Intel(R) Core(TM) i7-9750H CPU @ 2.60GHz
Selamlar. Acer Nitro 5 AN515-54 modelli bilgisayarımdaki sıkıntılar 3 hafta evvel patlak vermeye başladı, oyunlarda ani FPS düşüşleri olmaya başladı. Bilgisayar aşırı ısınıyor ve adeta alev alıyordu. Değerlerini açıkçası şu an bilmiyorum ve şöyle bir sıkıntı var ki bilgisayarı belli bir pozisyona koyunca FPS stabil oluyor hareket ettirince FPS droplar tekrar ortaya çıkıyor. Bu olaylar sırasında fandan plastik bir yanık kokusu da aldım. League of Legends gibi bir oyunda bile 20 FPS görüyordu, onu geç bilgisayar boşta Google Chrome'dayken kasıyordu. Format gerektiğine karar verdim ve Windows crackli olduğu için belki ondandır diye düşündüm, formatladım ve şu an daha stabil bilgisayar ama hareket ettirince FPS droplar devam ediyor.

Bir de bazı videolar eklediğim fotoğraflardaki gibi bozuluyor, bu sıkıntı en başından beri vardı ama yine crackli Windows'a vermiştim formata rağmen bu sıkıntının devam etmesi acaba hepsi tek bir sorunun parçası ve başından beri patlamayı bekleyen bir bombayla mı oynuyordum diye düşündürmüyor değil ve PC'nin özelliklerine göre hala vermesi gereken performansı alamıyorum. Garanti yeni bitti ve servise göndermeden önce fikir almak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• e.png
    e.png
    137,8 KB · Görüntüleme: 33
  • f.png
    f.png
    988 KB · Görüntüleme: 26

Dosya Ekleri

• seyya.png
    seyya.png
    1,3 MB · Görüntüleme: 26

Geri