Acer Nitro-5 AN515-56 laptopu temizlerken içinden parça çıktı

mmuhsinn12

Decapat
Daha fazla  
Laptopun fanlarını temizlemek icin laptopu açtım ve temizledim fakat içinde önceden çıkıp çıkmadığı bilinmeyen 2 adet küçük parça çıktı. Ne yapmalıyım?

Acer Nitro-5 AN515-56

Dosya Ekleri

• IMG_20240507_170926.jpg
    IMG_20240507_170926.jpg
    343 KB · Görüntüleme: 24
  • IMG_20240507_170957.jpg
    IMG_20240507_170957.jpg
    160,1 KB · Görüntüleme: 25
Laptopun fanlarını temizlemek icin laptopu açtım ve temizledim fakat içinde önceden çıkıp çıkmadığı bilinmeyen 2 adet küçük parça çıktı. Ne yapmalıyım?

Acer Nitro-5 AN515-56
Monitörün menteşe parçaları gibi duruyor.

@MehmetYP
Yani tam olarak nereye takılabilir? Sadece arka kısmını açtım ve fanları temizledim.
Laptop iç parçalarından çok anlayan birisi değilim ne yazık ki. Fakat mümkün olduğunca laptobu inceleyin. Monitörü kapatıp açarken sıkıntı oluyor mu diye kontrol edin.

Laptop iç parçalarından çok anlayan birisi değilim ne yazık ki. Fakat mümkün olduğunca laptopu inceleyin. Monitörü kapatıp açarken sıkıntı oluyor mu diye kontrol edin.

Ne yapacağım, acil çözüm.

Laptop iç parçalarından çok anlayan birisi değilim ne yazık ki. Fakat mümkün olduğunca laptopu inceleyin. Monitörü kapatıp açarken sıkıntı oluyor mu diye kontrol edin.

Yeniden başlat yaptım ve açıldı, fakat hala o parçanın ne oldugunu ve ilk açtığımda neden böyle bir sorun olduğunu anlamadım.

Yeniden başlat yaptım ve açıldı, fakat hala o parçanın ne oldugunu ve ilk açtığımda neden böyle bir sorun olduğunu anlamadım.

Fanlardan da sanki garip ses çıkıyor gibi hissediyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20240507_174545.jpg
    IMG_20240507_174545.jpg
    127,2 KB · Görüntüleme: 19

Fanlardan da sanki garip ses çıkıyor gibi hissediyorum.
Hocam eğer mavi ekran alıyor ve garip sesler duyuyorsanız bir servise götürün.

Garip sesler değil de uzun süredir fanlardan ses çıkıyordu, ama Max hızında dönerken ses çıkmıyor, mavi ekran sorunu çözüldü.

Fanları temizlediğinden dolayı daha az ses çıkıyor olabilir parçalar bana da menteşe parçası gibi geldi fakat fanlara da ait olması muhtemel NitroSense üzerinden fanlar Max çalışırken RPM değerlerini kontrol et eğer herhangi bir anormallik yoksa sorun yok devam edebilirsin ama sana tavsiyem, özellikle laptop olduğu için o parçaların nereye ait olduğunu saptaman olur sonra da eğer senin üstesinden gelemeyeceğin bir durumsa en yakın servise giderek bir an önce laptopu eski haline getirmen yönündedir.

Geri
Yukarı