Acer Nitro 5 boştayken bile CPU 60 GPU 55 derece

erenkurtst

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba ben Acer Nitro 5 AN515-46 RTX 3060 ekran kartı olan modelini kullanıyorum.
Bilgisayarı yeni açtıktan 3-5 dakika sonrasında bile dereceler başlıkta belirttiğim gibi. Herhangi bir sorun var mı yoksa ideal midir? Oyun falan açtığımda 80-90'larda bazen daha yüksek. Normal mi yoksa anormal mi bilemedim. Sorun varsa ne olabilir yardımcı olabilir misiniz? Teşekkür ederim.

Biraz yüksek 40'larda olmas lazm her tarafı açıkmı bilgisayarın temizliği yapıldımı ortam sıcaklığı nasıl yazarsanız seviniriz.

Hangi NitroSense sürümünü kullanıyorsun? Son sürümlerde masaüstü fan devirlerini düşürdüğünü fark ettim sessiz çalışması için yapılmış olabilir.

Hangi NitroSense sürümünü kullanıyorsun? Son sürümlerde masaüstü fan devirlerini düşürdüğünü fark ettim sessiz çalışması için yapılmış olabilir.

Nitro 5'e ne yaparsan yap bağırır sessiz yaparsan ısınır en iyisi 4500-6000 RPM de kullanmak boşta da otomatik yapmak çünkü ısınır bir de herhalde 46 modelinin kasası eski idi herhalde.

Merhaba ben Acer Nitro 5 AN515-46 RTX 3060 ekran kartı olan modelini kullanıyorum.
Bilgisayarı yeni açtıktan 3-5 dakika sonrasında bile dereceler başlıkta belirttiğim gibi. Herhangi bir sorun var mı yoksa ideal midir? Oyun falan açtığımda 80-90'larda bazen daha yüksek. Normal mi yoksa anormal mi bilemedim. Sorun varsa ne olabilir yardımcı olabilir misiniz? Teşekkür ederim.

Fanlar boşta kaç RPM dönüyor ve yük altında sıcaklıklar kaç derece? Boş durumdaki sıcaklık pek önemli değil.

Merhaba arkadaşlar tekrardan, bilgisayarım güncel eski kasalardan değil. Biraz yüklüyken cpu 80 lara gpu 60 70 lere çıkıyor çok yüklüyken 90 lara :D. Bilgisayarım aslında yeni 6 7 aylık neden böyle bilmiyorum gerçi normal mi onuda bilmiyorum. 2 aydır kullanmıyordum. Şimdi tekrar kullanmaya başladım yani ortalama bilgisayar 4 5 ay kullanıldır. SpeedFan çalıştırdım ama RPM göstermedi.
@Haluk Albayrak @662022 @HYRAXA @Atesio @Forum Clerk

Yeni konular

Geri
Yukarı