Acer Nitro 5 sıcaklık değerleri nasıl?

Hangi kasa? Hangi işlemciyi kullanıyor? Bunlar önemli detaylar. İnce bir bilgisayarsa çok bir şey beklenemez bu durumu normal yapar. Giriş seviyesi ürün olarak artık şahsen Nitro'yu önermiyorum çünkü Victus'un undervolt uygulaması var özellikle yaz günleri ihtiyaç oluyor.

Performans modunda kullanıyorsanız Dengeli'ye alın hem Wiindows hem de NitroSense üzerinden. Ayrıca masaya yapışık bırakmayın stant kullanın yada kitap benzeri bir şeyle laptopu biraz kaldırın havaya. Nitro 5'ler genelde sıcak çalışıyor bende de i7 12650H olan model var aşağı yukarı aynı sıcaklıklar. Turbo Boost'u kapatıpta deneyebilirsiniz rekabetçi oyunlar değilde tek kişilik oyunlarda göze batar bir fark görmezseniz sıcaklıklar baya düşer.

Turbo boost kapat, uv yapabilirsin, laptobun altına bir şey koyup yukarda kullanabilirsin. Termal macun kalitesiz olabilir.

Performans modunda kullanıyorsanız Dengeli'ye alın hem Wiindows hem de NitroSense üzerinden. Ayrıca masaya yapışık bırakmayın stant kullanın ya da kitap benzeri bir şeyle laptopu biraz kaldırın havaya. Nitro 5'ler genelde sıcak çalışıyor bende de i7 12650H olan model var aşağı yukarı aynı sıcaklıklar. Turbo Boost'u kapatıpta deneyebilirsiniz rekabetçi oyunlar değil de tek kişilik oyunlarda göze batar bir fark görmezseniz sıcaklıklar bayağı düşer.

Fanları fulleyince laptop titriyor mu sende?

@Bestty

Tüm değerler burada hocam. Bu arada güç modundan dengeli seçeneğini en iyi güç verimliliği seçtiğim zaman işlemci 4.2 den 3.2 ye düşüyor bu da sıcaklığı düşürüyor. Max 85 oluyor.

Tabii FPS'yı de etkiliyor bu.

Son düzenleme:
Fanları fulleyince laptop titriyor mu sende?

@Bestty

Tüm değerler burada hocam. Bu arada güç modundan dengeli seçeneğini en iyi güç verimliliği seçtiğim zaman işlemci 4.2'den 3.2'ye düşüyor bu da sıcaklığı düşürüyor. Max 85 oluyor.

Tabii FPS'yı de etkiliyor bu.

AIDA test sonuclari iyi ama islemci Forest'ta fazla isinmis gibi. Farkli oyunlarda dener misin? Bir de bu sicaklik ve watt degeri anlik mi yoksa devamli bu seviyelerde miydi? Bu watt degerinde Victus bile 85 derecenin ustunu gormez.

AIDA test sonuclari iyi ama islemci Forest'ta fazla isinmis gibi. Farkli oyunlarda dener misin? Bir de bu sicaklik ve watt degeri anlik mi yoksa devamli bu seviyelerde miydi? Bu watt degerinde Victus bile 85 derecenin ustunu gormez.

Hocam CoD Warzone oyunundan bir değer. Maç bittiği esnada aldım görüntüyü işlemci MHz ve voltaj aynı olduğu için ekledim. İşlemci 3.9 ve 4.2 arasında gidip geliyor.

Adsız.png

Ve evet 89 92 arasında gidip geldi sıcaklık aşağı yukarı hep böyleydi.

Bu da en iyi güç verimliliği modundaki değerler.
Ekran görüntüsü 2024-05-11 112103.png

Son düzenleme:
Hocam CoD Warzone oyunundan bir değer. Maç bittiği esnada aldım görüntüyü işlemci MHz ve voltaj aynı olduğu için ekledim. İşlemci 3.9 ve 4.2 arasında gidip geliyor.

Eki Görüntüle 2192608

Ve evet 89 92 arasında gidip geldi sıcaklık aşağı yukarı hep böyleydi.

Bu da en iyi güç verimliliği modundaki değerler.
Eki Görüntüle 2192616

Buralardaki degerleriniz iyi. Ayni cihazda 3-5 derece farklar olabilir, o sans meselesi. Forest'ta ayarlardan veya optimizasyondan kaynakli dusuk wattda isinma gorunce anormal bir şey var sandim. Kisacasi dert edecek bir şey yok, cihazinizi performans modunda kullanmaya devam edebilirsiniz.

Buralardaki degerleriniz iyi. Ayni cihazda 3-5 derece farklar olabilir, o sans meselesi. Forest'ta ayarlardan veya optimizasyondan kaynakli dusuk wattda isinma gorunce anormal bir şey var sandim. Kisacasi dert edecek bir şey yok, cihazinizi performans modunda kullanmaya devam edebilirsiniz.

İzlediğim testlerde dikkat ettim onlarınki 4.2 gibi yüksek değerlere çıkmadı hiç o yüzden testlerde şu anda olduğu gibi serin çalışıyor. Benimki 3.9 ve üstünde çalıştığı için böyle yüksek sıcaklık oluyor. Peki 4.2 gibi bir değer için 92 derece nasıl bir zararı olur mu bu sıcaklıkların? Bir de laptopun klavyesinin küçük bir bölümü ılık oluyor bu derecelerde bile ısı hissettirmiyor.

İzlediğim testlerde dikkat ettim onlarınki 4.2 gibi yüksek değerlere çıkmadı hiç o yüzden testlerde şu anda olduğu gibi serin çalışıyor. Benimki 3.9 ve üstünde çalıştığı için böyle yüksek sıcaklık oluyor. Peki 4.2 gibi bir değer için 92 derece nasıl bir zararı olur mı bu sıcaklıkların? Bir de laptopun klavyesinin küçük bir bölümü ılık oluyor bu derecelerde bile ısı hissettirmiyor.

İzlediğim testlerde dikkat ettim onlarınki 4.2 gibi yüksek değerlere çıkmadı hiç o yüzden testlerde şu anda olduğu gibi serin çalışıyor. Benimki 3.9 ve üstünde çalıştığı için böyle yüksek sıcaklık oluyor. Peki 4.2 gibi bir değer için 92 derece nasıl bir zararı olur mu bu sıcaklıkların? Bir de laptopun klavyesinin küçük bir bölümü ılık oluyor bu derecelerde bile ısı hissettirmiyor.

Sizin sicakliklar degerlere gore iyi. 90 derecelere kadar sorun olmaz. Ustune cok cikarsa ciktigi programa girerken Turbo'yu falan kapatabilirsiniz. Klavyenin serin olmasi normal, daha cok ESC ve NumLock taraflari sıcak olur, onlar da el yakmayacak kadar.

Sizin sicakliklar degerlere gore iyi. 90 derecelere kadar sorun olmaz. Ustune cok cikarsa ciktigi programa girerken Turbo'yu falan kapatabilirsiniz. Klavyenin serin olmasi normal, daha cok ESC ve NumLock taraflari sıcak olur, onlar da el yakmayacak kadar.
Teşekkürler ederim. Güç seçeneklerinde Güç verimliliği moduna alınca 3.2 de sabit tutuyor ben bunu nasıl 3.6 falan yapabilirim?

Geri
Yukarı