Rehber Acer Nitro 5'e Predator Sense nasıl kurulur?

Samet Karakuş

Decapat
Yer
Arnavutköy
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bu rehberde Acer Nitro 5 laptopa kendi resmi yazılımı olan NitroSense değil de daha üst model laptopların yazılımı olan PredatorSense nasıl kurulur onu anlatacağım. İlk olarak belirtmek istiyorum, benim denediğim cihaz Nitro 5 AN515-58 modeli ama diğer modellerde de çalışacağını düşünüyorum.

Öncelikle cihazımızda kurulu olan NitroSense yazılımını kaldırmamız gerekiyor.

1706644927550.png
Bu noktada dikkat etmemiz gereken şey NitroSense Service uygulamasını silmemiz gerektiği.

Bu linkten PredatorSense yazılımını indiriyoruz.

Yazılımı zipten çıkarınca değiştirmemiz gereken bir şey var.
1706645242131.png

1706645330088.png

Plugs klasöründeki PH317-56 adlı klasörün adını kendi laptopumuzun model adıyla değiştiriyoruz. Ve normal bir şekilde kurulum yapıyoruz.

Programın kazandırdığı şeyler:
  • Oyun senkronizasyonu sayesinde tanımladığınız programlarda cihazın fanlarını otomatik ayarlamasını sağlayabiliyorunuz.
  • Ne kadar işinize yarar bilmiyorum ama açılırken Predator logosunun çıkmasını sağlayabiliyorsunuz.
  • DENEMEDİM. SORUMLULUK KABUL ETMİYORUM. Cihazımda MUX Switch bulunmamasına rağmen uygulamada yalnız ayrık GPU seçeneği var. Bilen bir kişi yorum yapmadan denemenizi önermiyorum.

Merhaba arkadaşlar, bu rehberde Acer Nitro 5 laptopa kendi resmi yazılımı olan NitroSense değil de daha üst model laptopların yazılımı olan PredatorSense nasıl kurulur onu anlatacağım. İlk olarak belirtmek istiyorum, benim denediğim cihaz Nitro 5 AN515-58 modeli ama diğer modellerde de çalışacağını düşünüyorum.

Öncelikle cihazımızda kurulu olan NitroSense yazılımını kaldırmamız gerekiyor.

Eki Görüntüle 2102461 Bu noktada dikkat etmemiz gereken şey NitroSense Service uygulamasını silmemiz gerektiği.

Bu linkten PredatorSense yazılımını indiriyoruz.

Yazılımı zipten çıkarınca değiştirmemiz gereken bir şey var.

Plugs klasöründeki PH317-56 adlı klasörün adını kendi laptopumuzun model adıyla değiştiriyoruz. Ve normal bir şekilde kurulum yapıyoruz.

Programın kazandırdığı şeyler:
  • Oyun senkronizasyonu sayesinde tanımladığınız programlarda cihazın fanlarını otomatik ayarlamasını sağlayabiliyorunuz.
  • Ne kadar işinize yarar bilmiyorum ama açılırken Predator logosunun çıkmasını sağlayabiliyorsunuz.
  • DENEMEDİM. SORUMLULUK KABUL ETMİYORUM. Cihazımda MUX Switch bulunmamasına rağmen uygulamada yalnız ayrık GPU seçeneği var. Bilen bir kişi yorum yapmadan denemenizi önermiyorum.
Klavye RGB'si için yeni özellikler gelmiş mi? RGB çalışıyor mu?

Kullandığım laptopta RGB bulunmuyor ve uygulamadaki RGB ayarında her tuşa ayrı renk atanıyor. Bildiğim kadarıyla Nitro 5 serisinin RGB bulanan modellerinde sadece 4 bölgeli aydınlatma var. Muhtemelen RGB kontrolü çalışmayacaktır.

Bende zaten tek bölgeli kırmızı aydınlatma var herhangi bir ayarlama yapamıyorum. Ama uygulamanın kontrol kısmında bir sürü efekt var belki sizde çalışabilir.

Tek yüklemek istediğim kısım daha fazla RGB seçeneği sunmasından dolayı. Mevcut NitroSense'i sildin mi yoksa duruyor mu?

Tek yüklemek istediğim kısım daha fazla RGB seçeneği sunmasından dolayı. Mevcut NitroSense'i sildin mi yoksa duruyor mu?
Calısmıyor, denemeyin.

Bende RGB var su an olan seceneklerimde pert.

Fan kontrolü çalışıyor, klavye ile alakalı bir şey değiştiremiyoruz. Ne kapatabiliyoruz ne açabiliyoruz en son ne kaldıysa o duruyor.

Geri
Yukarı