Acer Nitro AN515-58-7725 şarj adaptörü cızırtıyor

cgokhans

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Amazon'dan Acer Nitro AN515-58-7725 modeli laptop aldım. Aldığımdan beri aşağıya bıraktığım cızırtılı sesler geliyor şarj adaptöründen. Bugün yetkili servisi aradım neymiş Amazon'u arayıp onlara doğa raporu isteyecekmişim iade ya da değişim yapacaklarmış. İyi de ben iade istemiyorum dedim ürünü indirimli aldım ya iade çıkarsa niye siz arıza kaydı açmıyorsunuz deyince ben iyiliğiniz için söyledim deyip yurt içi kodu verdi. Adamlar Full cihaz istiyorlar. Ses anormal değil mi? Yollayayım yani? Satıştaki Lenovo laptopumda böyle sesler çıkmıyor sonuçta.
Vocaroo | Online voice recorder (Ses nedense telefonda açınca duyuluyor laptoptan duyamadım.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal, her adaptörden ya da tasarruflu lambadan gelir o ses. (belki pahalı olanlarda yoktur ya da yalıtılmıştır, bilemem)
Açık 10 amper trafomu ağır şekilde kullanırken bolca duyuyordum mesela

Coil Whine sesi. Bobinden gelir bu ses tüm bobin kullanan elektronik devrelerde vardır aslında ama bazılarında duyulabilir seviyede oluyor. İade veya değişim sebebi olarak gösterilemez bu durum adaptöre hiçbir zararı yoktur.

Normal, her adaptörden ya da tasarruflu lambadan gelir o ses. (belki pahalı olanlarda yoktur ya da yalıtılmıştır, bilemem)
Açık 10 amper trafomu ağır şekilde kullanırken bolca duyuyordum mesela
Hocam kulağı dayayınca neyse diyeceğim de pc de sessiz işlem yaparken kulağıma kadar cızırtı sesi geliyor. Normal deyip yollarlar mı bu durumda?

Coil Whine sesi. Bobinden gelir bu ses tüm bobin kullanan elektronik devrelerde vardır aslında ama bazılarında duyulabilir seviyede oluyor. İade veya değişim sebebi olarak gösterilemez bu durum adaptöre hiçbir zararı yoktur.
Hocam iade zaten istemiyorum uyguna aldım çünkü. Değilim de komple bilgisayar değil ama şarj adaptörü değişimini isterim açıkçası. İlk defa bir laptop şarj aletinden böyle sesler duyuyorum açıkçası. Sadece kulağı dayayınca gelse neyse de uzaktan da duyuluyor ses açık değilse bilgisayar da.

Ekonomik/performans laptopun DC konektörlü tuğla şarj adaptörü. Laptop Type-C üzerinden şarj almayı destekliyorsa kaç watt desteklediğini araştırıp pahalı bir şarj aleti ile kullanabilirsiniz.
Ama eğer desteklemiyorsa sessiz çalışan ve aynı spesifik voltaj ve amper değerlerine sahip DC konektörlü şarj adaptörü bulabileceğinizden emin değilim(varsa şaşırırım). Bu sebepten adaptörü iade ederseniz yüksek ihtimalle uzun bir süre laptopu şarjsız kullanırsınız, yine de size kalmış.

Ekonomik/performans laptopun DC konektörlü tuğla şarj adaptörü. Laptop Type-C üzerinden şarj almayı destekliyorsa kaç watt desteklediğini araştırıp pahalı bir şarj aleti ile kullanabilirsiniz.
Ama eğer desteklemiyorsa sessiz çalışan ve aynı spesifik voltaj ve amper değerlerine sahip DC konektörlü şarj adaptörü bulabileceğinizden emin değilim(varsa şaşırırım). Bu sebepten adaptörü iade ederseniz yüksek ihtimalle uzun bir süre laptopu şarjsız kullanırsınız, yine de size kalmış.

Hocam işin özü ben bunu garantiye yollasam da normal deyip yollarlar sonuç olarak öyle mi? Gülü seven dikenine katlanır misali. :/

Hocam işin özü ben bunu garantiye yollasam da normal deyip yollarlar sonuç olarak öyle mi? Gülü seven dikenine katlanır misali. :/

İyi davranıp değiştirme ihtimalleri de olabilir ama ellerinde aynısından var mıdır ki? Aynı model laptopun başka yerlerdeki kötü yorumlarına bak biraz, aynı sorunu yaşayan başkası varsa normaldir o ses.

Hocam aynı ürünü alan üç kişiden şarj aletlerinden ses gelmediğine yönelik mesaj aldım. Bu gün ürünü servis için kargoya verdim. Acer ASUS SMS Infocomm imiş servis. Google yorumlarını okuduğumda ben nereye yollamışım böyle diye büyük bir korku sardı içimi. İnşallah bozmadan yollarlar. Yardımlarınız içinse teşekkür ederim.
@Mitshizubi kyouto

Yeni konular

Geri
Yukarı