Acer Nitro AN515 58 oyun oynarkenki sıcaklık değerleri normal mi?

2 hafta önce aldığım Acer laptopumda CS oynarken işlemci sıcaklığım normalde yani varsayılan modda 92 derecelere kadar çıkıyor performansa aldığımda ise fanlar yuksek hızda çalışıyor 5000 RPM gibi ama işlemci sıcaklığım 89 derece oluyor. Bulunduğum yerde 30 derece sıcaklık var. Bu değerler normal midir? Ve fanları yüksek hızda çalıştırmak fanı olumsuz etkiler mi?
Normal. Çoğu laptopta sıcaklıklar böyle oyunda.

@umutxdd ama bir şeyi anladın mı merak ediyorum yalnız güce bağlı olmadığını soğutma sisteminin de önemini tasarımına göre cihazın sıcaklığı değiştini fark etmişsinizdir. Casper laptop kalorifer gibi neden diyoruz 90 dereceyi aştığı için kışın da odayı iyi ısındırır diyorduk ne ara normal olmuş bu kadar teknoloji geliştiği halde ona şaşıyorum. Serin çalışıp odanızda serin olsa sizin kafa da rahat olsa hatta serin çalışan modeller varken neden 90 dereceyi kabul edip normal deniliyor merak ediyorum hem cihazlar fazla sıcak iyi değil hele ki bu sıcak zamanlarda uzmanlar da dikkat edin diyorlardı.
Casper 100 dereceleri gördüğü için kalorifer diyoruz. 90 dereceleri gördüğü için değil. Giriş seviyesi çoğu laptop zaten 90 derecelerde çalışıyor.

@umutxdd lafı değiştirme 100 derece şimdi ki nesil uydurması herhalde benim zamanda 90 dereceydi. Sanırım bir 3-5 sene sonra 100 derece normal gelecek diğer nesil 110 derece diyecek😂 Giriş oyuncu laptopları zaten Nitro 5. Predator laptop asıl sağlam laptop ama cevap bu değil giriş seviye falan değil soğutma düzeni farkı var. Eğer ısınıyorsa mühendislik hatası var kronik problemli.

Yaş muhabbeti yaptım diyorsun ona da cevap vereyim sen de bir zamanla yaşlan tecrübe kazan anlarsın büyükleri bize de yaparlardı yaş muhabbeti adamı anlamıyorduk yazıyorduk herkes ne diyorsa diye sonra anladım ileri yaşlarda şimdi aynısı ben yaşıyorum ben diyorum Erzurum adam diyor Adana.

2011 zamanların Casper laptop görmemişsin tek fanlı oyuncu olmayan normal laptop 90 derece hızlı çıkıp işlemci GHz düşüyordu. O laptop zaten 8 sene nasıl dayandı hayret ediyorum.

Son düzenleme:
@umutxdd lafı değiştirme 100 derece şimdi ki nesil uydurması herhalde benim zamanda 90 dereceydi. Sanırım bir 3-5 sene sonra 100 derece normal gelecek diğer nesil 110 derece diyecek😂 Giriş oyuncu laptopları zaten Nitro 5. Predator laptop asıl sağlam laptop ama cevap bu değil giriş seviye falan değil soğutma düzeni farkı var. Eğer ısınıyorsa mühendislik hatası var kronik problemli.

Yaş muhabbeti yaptım diyorsun ona da cevap vereyim sen de bir zamanla yaşlan tecrübe kazan anlarsın büyükleri bize de yaparlardı yaş muhabbeti adamı anlamıyorduk yazıyorduk herkes ne diyorsa diye sonra anladım ileri yaşlarda şimdi aynısı ben yaşıyorum ben diyorum Erzurum adam diyor Adana.

2011 zamanların Casper laptop görmemişsin tek fanlı oyuncu olmayan normal laptop 90 derece hızlı çıkıp işlemci GHz düşüyordu. O laptop zaten 8 sene nasıl dayandı hayret ediyorum.
12 sene boyunca Toshiba Satellite C660 kullandım. Görmemişsin falan diyerek saçma sapan konuşma yani :D Lafı falan da değiştirmiyorum. 90 derece normal. Daha da yazmazsan iyi olur, cevap vererek zamanımı sana harcayamacağım artık.

@umutxdd anlamıyorsun kardeş 12 sene diyorsun 6 yaşında mı başladın kullanmaya? Wolfteam zamanları?

Toshiba Satellite C660
Yine yeniymiş ben 128MB RAM'li PC kullandım yıllarca ikinci RAM alıp 256MB RAM yapmıştım bu arada:)

9 yaşındaymışsın üye olmuşum hatta daha önce 2005 yılında DH'e üyeliğim var şimdi kimin tecrübesi var söyle bakalım.

Soğutma düzeni farkı giriş seviyesi olmasından kaynaklanıyor zaten. Nesil ilerledikce daha soğuk olacak diye bir şey yok, aksine dayanıklılıkları artıyor denebilir, artık çoğu giriş seviyesi cihaz o sıcaklıklarda çalışıyor. Tüketimler fazlaca arttı senin laptopun yaptığı toplam tüketimi sadece işlemci yapıyor.

@Artoria Pendragon benim laptopa mı taktın dostum sana attığım bir laptop yetmedi herhalde. IdeaPad 3 Gaming de farklı şey değil giriş seviye laptop ama soğutması bu laptoptan daha iyi giriş seviyesi olup da fiyatı da uygun soğutması düşünülmüş laptoplar da var. Ama halen 50W ekran kartıma ve 45W işlemciye bakıp boş yorum yapıyorsun zamanın TUF serisi ve IdeaPad 3 Gaming laptopları ne ara unuttun?

@umutxdd anlamıyorsun kardeş 12 sene diyorsun 6 yaşında mı başladın kullanmaya? Wolfteam zamanları?

Yine yeniymiş ben 128MB RAM'li PC kullandım yıllarca ikinci RAM alıp 256MB RAM yapmıştım bu arada:)

9 yaşındaymışsın üye olmuşum hatta daha önce 2005 yılında DH'e üyeliğim var şimdi kimin tecrübesi var söyle bakalım.
Yaşıma taktın, başka bir şey konuşmaz mısın? Benden daha büyüksün ve "bizim zamanımızda" diye lafa giren dedelerden farkın yok. İnsanları yaşlarına göre yargılamaya devam :D Bilgisayarı babam ben 6 yaşındayken doğum günümde hediye olarak almıştı. Bilgisayarı ilk aldığımda Tanki Online isimli bir oyun oynuyordum, sonrasında Wolfteam, Metin2 ne varsa oynadım.

Yaşıma taktın, başka bir şey konuşmaz mısın? Benden daha büyüksün ve "bizim zamanımızda" diye lafa giren dedelerden farkın yok. İnsanları yaşlarına göre yargılamaya devam :D Bilgisayarı babam ben 6 yaşındayken doğum günümde hediye olarak almıştı. Bilgisayarı ilk aldığımda Tanki Online isimli bir oyun oynuyordum, sonrasında Wolfteam, Metin2 ne varsa oynadım.

Vay be biz de internet kafelerde büyüdük bilgisayarda yoktu internette. İlk bilgisayarı da amcamın külüstürü vardı onu kullanmıştım sağ olsun onun sayesinde ilk formatı bilgisayarı tamir edip bilgisayara ilgim olmuştu. XP format atmak değişikti, XP yerine Linux atmıştım komşu yanlış format CD vermişti. XP zamanı da şimdi ki gibi internet olmasa da ses ve internet sürücün çalışıyordu ya o günlerde çalışmıyordu internet yok internet kafe de abiden öğrenmiştim nasıl anlıyor yüklüyor doğru sürücüyü diye. Metin 2 senin yaşlarda birine 6-7 yaşında çocuğa öğretiyordum biz tabii bu oyunun iyisiydik çarımızı çalan adamı bile bulup ormanda bağlamıştık şifremizi geri alıp bırakmıştık çocuğu ne dönemlerdi.

Geri
Yukarı