Adobe zam yapmak için yalanlarla yıllık aboneliğimi iptal etti

JustWolter

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
• Monitör: Asus 1080p 144Hz IPS (VP249QGR)

• GPU: RTX 4060 (Gainward Ghost)
• CPU: Ryzen 5 5500
• RAM: 16GB 3600Mhz (Goodram IRDM Pro)
• MB: A520M-HVS 4600MHz (ASRock)
• SSD: 1TB+512GB NVMe (Kingston+Addlink)
• PSU: BitFenix Garen 600W PSU ve Mesh Kasa
Meslek
Yazılım Mühendisi
Selam, Türkiye'de Adobe fiyatları zamlanacağı için 2 ay önce yıllık öğrenci aboneliğine (127,90 TL) başladım ancak çok güçlü hesap koruması ve şifre algoritmalarına sahip bir kullanıcı olmama rağmen hesabımda "şüpheli etkinlik" olduğu iddia edildi ve kanıt bile verilmeden aboneliğim iptal edildi. Yeni fiyatlandırma (319,20 TL) fiyatın yaklaşık 3 katı ve gerçekleşmemiş herhangi bir şüpheli etkinlik için aboneliğimin iptal edilmesini istemiyorum sizce ne yapabilirim?

1712988493330.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam, Türkiye'de Adobe fiyatları zamlanacağı için 2 ay önce yıllık öğrenci aboneliğine (127, 90 TL) başladım ancak çok güçlü hesap koruması ve şifre algoritmalarına sahip bir kullanıcı olmama rağmen hesabımda "şüpheli etkinlik" olduğu iddia edildi ve kanıt bile verilmeden aboneliğim iptal edildi. Yeni fiyatlandırma (319, 20 TL) fiyatın yaklaşık 3 katı ve gerçekleşmemiş herhangi bir şüpheli etkinlik için aboneliğimin iptal edilmesini istemiyorum sizce ne yapabilirim?

Eki Görüntüle 2166984

Böyle bir durumda pek bir şey yapabileceğinizi sanmıyorum, destek ile görüşebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam, Türkiye'de Adobe fiyatları zamlanacağı için 2 ay önce yıllık öğrenci aboneliğine (127, 90 TL) başladım ancak çok güçlü hesap koruması ve şifre algoritmalarına sahip bir kullanıcı olmama rağmen hesabımda "şüpheli etkinlik" olduğu iddia edildi ve kanıt bile verilmeden aboneliğim iptal edildi. Yeni fiyatlandırma (319, 20 TL) fiyatın yaklaşık 3 katı ve gerçekleşmemiş herhangi bir şüpheli etkinlik için aboneliğimin iptal edilmesini istemiyorum sizce ne yapabilirim?

Eki Görüntüle 2166984

Bunu normal aboneliklerde de yaptı geçtiğimiz dönemde. Fiyatlara zam gelince yıllık aboneliklerinde iptal olacağını tekrar yeniden abonelik yapmaları gerektiğini içeren bir mail atmıştı sanırım.

Öyle bir hakları var mı ki hocam?

Var. Sözleşmelerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar gibi bir madde var diye hatırlıyorum. Hatta örnek olarak bir sözleşmeden şunu buldum:
A. Firma, fiyatlar ve sunulan ürün ve hizmetler üzerinde değişiklik yapma hakkını her zaman saklı tutar.

Var. Sözleşmelerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar gibi bir madde var diye hatırlıyorum. Hatta örnek olarak bir sözleşmeden şunu buldum:
A. Firma, fiyatlar ve sunulan ürün ve hizmetler üzerinde değişiklik yapma hakkını her zaman saklı tutar.
Değişiklik yapabilir fakat değişiklik satın almamış müşterileri ilgilendirmeli. Satın alınan hizmette bir nevi taahhüt uygulanıyor. Yapılan bence hukuksuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı