Adrese dayalı olarak puanı yüksek liseye gitmek

Benim matematikten 2 netim vardı (yanlış olmasın öyle birşeydi.) %12 yapmıştım geçen sene. Eğer matematiği yapamıyorsan denemede işin yaş diğerlerini fullemeye çalış.

Merhaba arkadaşlar bu sene LGS var sizce LGS'den aldığımız puan sınavsız okullar bakıyor mu bir de benim evimin tam yanında bir lise var ve okul puanım yetmiyor sizce adrese dayalı olarak gidebilir miyim?
Her yıl puanlar değişiyor, çok bir fark yoksa ilk tercihten giremesen bile 2. tercihlerde (yani nakil ile) yerleşebilirsin.

Umarım cevap verdiğim için ceza yemem. Ama evet. Türkiyenin diğer ucundaki bir okulda puanınız yetiyorsa girebilirsiniz size bir engel yok. Ama evinizin yanındaysa ama puanınız yetmiyorsa isterse dönem sonu notunuz 100 olsun yine giremezsiniz.
Selamün aleyküm obp ile alan okul bak ben kardeş Ergene ilcesindeyim ama çorlu ilçesinden obp ile gidilen lise secebilirmiyim oraya gidebilirmiyim sadece obp ama bak

Selamün aleyküm obp ile alan okul bak ben kardeş Ergene ilcesindeyim ama çorlu ilçesinden obp ile gidilen lise secebilirmiyim oraya gidebilirmiyim sadece obp ama bak
Bak şimdi dostum. Sınava girdin veya girmedin, bazı liseler ortaokul puanına göre alıyor. Eğer ortalaman bu liselere girmene yarıyorsa, tercihinde belirt. 20 tane seçim yapacaksın. 10 tanesi sınav sonucu ile alan, 10 tanesi ise dönem puan ortalaması ile alan. Girmek istediğin liseyi en üste yazmayı unutma.

Umarım cevap verdiğim için ceza yemem. Ama evet. Türkiye'nin diğer ucundaki bir okulda puanınız yetiyorsa girebilirsiniz size bir engel yok. Ama evinizin yanındaysa ama puanınız yetmiyorsa isterse dönem sonu notunuz 100 olsun yine giremezsiniz.

Yani şimdi adresim uymuyor ama OBP puanım tutuyor o liseye girebiliyor muyum?

Geri
Yukarı