ADSL VDSL fiber farkları nedir?

Blacksailsjack

Hectopat
Daha fazla  
ADSL nedir?
ADSL internet nedir? VDSL modem nelerdir?
VDSL nedir? VDSL ınternet modem nedir?
Fiber nedir? Fiber farkları nedir?

ADSL Max. 16MB hız destekleyen bakır bilinen telefon kablosu bildiğim kadarıyla.

VDSL Max. 100 MB hız destek veren fiber kablodan bakır telefon kablosu üzerinden verilen fiber hız gücü VDSL.

Fiber ise fiber optik kablo ile verilen ışık ile sinyal alan hız veren iletim kablosu.

Hiçbirinde iletim hızı dışında ınternet hız farkı bulunmuyor hepsinde aldığınız ınternet hızı aynı oluyor sadece size verilen hız neyse iletim farkı kanalı.

Kablo kalitesi oldukça önemli. ADSL de tam 16 alamazsınız ping değerleriniz hat kötü olduğundan yüksek olur. Farklar tabii ki var.

Hepsinde aynı hız alırsınız ADSL kötü hat kalitesiz lakin VDSL FİBER farketmez ikisi aynı. Aldığınız hız aynı tek fark iletim kalite farkı özelliği boşuna fiber diyorlar ping ondada var hız düşüklüğü fiber de de var. Üstelik çok pahalı
VDSL ile fiber in arasında fark yok bana göre ADSL VDSL FİBER kullanmış biri olarak söylüyorum.

Geçenlerde forumda müşteri hizmetlerini arayarak ADSL'yi VDSL'ye çevirtme gibi bir şeyler duydum. Bu olay nedir bilginiz var mı?

ADSL VDSL bakır telefon kablosu. Ankastre kutu fiber kutu kaynak olursa VDSL olmuş olur. Sonra bakır yerine fiber verirse o zaman fiber internet olmuş olur tek fark bu . Sokaktaki ankestre kutuya fiber altyapı gelmediyse VDSL alamazsınız. VDSL olsa bile fiber bile alamazsınız kendileri isterse yapar sadece.

Geçenlerde forumda müşteri hizmetlerini arayarak ADSL'yi VDSL'ye çevirtme gibi bir şeyler duydum. Bu olay nedir bilginiz var mı?
ADSL 16 Mbs kadar hız destekler. VDSL ise 100'e kadar. Eğer altyapınız VDSL için uygunsa geçip daha yüksek hız alabilirsiniz ama fiyat da artar. Türknet'te 35 Mbs'ye kadar VDSL ile ADSL aynı fiyatta mesela

Geri
Yukarı