Age of Empires 3 için tavsiyeler

Cihat Game 33

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar AOE 3 difiniteve oynuyorum ilk oynadığım zamanlarda ağırlıklı olarak Japon oynuyordum ama sürekli yeniliyordum her şeyi denedim ama yeniliyordum ilk 5-10dk iyi gidiyorum sonra skorda 2-3 katıma çıkıyorlar şimdide Osmanlı ile oynuyorum yine yenilıyorum sıkıntıyı neyde yaptığım anlamadım yardım ederseniz iyi olur.

Arkadaşlar AOE 3 difiniteve oynuyorum ilk oynadığım zamanlarda ağırlıklı olarak Japon oynuyordum ama sürekli yeniliyordum her şeyi denedim ama yeniliyordum ilk 5-10dk iyi gidiyorum sonra skorda 2-3 katıma çıkıyorlar şimdide Osmanlı ile oynuyorum yine yenilıyorum sıkıntıyı neyde yaptığım anlamadım yardım ederseniz iyi olur.
Çağ atlayıp gelişmek çok önemli. İlk olarak sürekli köylü basman lazım. İlk çağda en önemli olan yiyecektir. Oduncuya ne kadar köylü koyuyorsan iki katını yiyeceğe koy. Kaşiflerini asla boş bırakma. Trading Post inşa et ve hazine topla. İkinci çağa geçince kendi köyünü savunmak için mutlaka asker bas. Eğer oynadığın ırk erken oyun ırkıysa sürekli rakibine ufak ufak saldırarak ekonomisini bozmaya çalış, en azından gelişimini durdur. Geç güçlenen bir ırksa savunmana özen göster. Rakibin hangi tarz askerlerle saldırıyorsa sen de o askerlere karşı olan askerleri bas. Az biraz taş-kağıt-makas yani. Asla köylülerini boş tutma. Rakibinden önce ticaret yollarını ele geçir ve orayı savunacak askerler koy. Rakibinin yerini keşfedince nereden saldıracağını düşünüyorsan oraya yakın yerlere kale yap. Rakibin çok savunmacı oynuyorsa, sürekli savunma binaları falan dikiyorsa toplardan falan bas. Son olarak tavsiyem. Sürekli ırk değiştirme. Hepsinin özelliklerini oku. Senin oynayış tarzına hangisi uyuyorsa o ırkı oyna. Desteleri kendine göre ayarla. Alıştıktan sonra başka ırklara geçebilirsin.

Bir ırk seçip, internetten rehber videolarını izleyebilirsiniz. Açılış yaparken nelere dikkat etmenizi, hangi çağda nasıl oynamanız gerektiğini anlatacaktır.

Bence yeni başlayan birisi için en önemli tavsiye "işçi üretmeyi 1 saniye bile bırakmamak" sürekli işçi üretim kuyruğunda olsun.

Çağ atlayıp gelişmek çok önemli. İlk olarak sürekli köylü basman lazım. İlk çağda en önemli olan yiyecektir. Oduncuya ne kadar köylü koyuyorsan iki katını yiyeceğe koy. Kaşiflerini asla boş bırakma. Trading post inşa et ve hazine topla. İkinci çağa geçince kendi köyünü savunmak için mutlaka asker bas. Eğer oynadığın ırk erken oyun ırkıysa sürekli rakibine ufak ufak saldırarak ekonomisini bozmaya çalış, en azından gelişimini durdur. Geç güçlenen bir ırksa savunmana özen göster. Rakibin hangi tarz askerlerle saldırıyorsa sen de o askerlere karşı olan askerleri bas. Az biraz taş-kağıt-makas yani. Asla köylülerini boş tutma. Rakibinden önce ticaret yollarını ele geçir ve orayı savunacak askerler koy. Rakibinin yerini keşfedince nereden saldıracağını düşünüyorsan oraya yakın yerlere kale yap. Rakibin çok savunmacı oynuyorsa, sürekli savunma binaları falan dikiyorsa toplardan falan bas. Son olarak tavsiyem. Sürekli ırk değiştirme. Hepsinin özelliklerini oku. Senin oynayış tarzına hangisi uyuyorsa o ırkı oyna. Desteleri kendine göre ayarla. Alıştıktan sonra başka ırklara geçebilirsin.

Yani Japonlar ve Osmanlı'lardan baska ırk oynamıyorum Japon'larla oynarken asker önceliğim değil fazla ayrıca şu skor tablosu neye göre artıyor Japonlar için önereceğiniz bir şey var mı ya da Osmanlı'lar için.

Bir ırk seçip, internetten rehber videolarını izleyebilirsiniz. Açılış yaparken nelere dikkat etmenizi, hangi çağda nasıl oynamanız gerektiğini anlatacaktır.

Bence yeni başlayan birisi için en önemli tavsiye "işçi üretmeyi 1 saniye bile bırakmamak" sürekli işçi üretim kuyruğunda olsun.

Videoları izledim ve uyguladım pek bir şey değişmedi Japon'larla ilgili videolar izledim dediklerini de yaptım gene başaramadım.

Hocam, zamanla olacak bir şey. Bende kaç saattir age of 4 oynuyorum hâlâ çok hata yapıyorum.

Oyun zor ve maalesef ki fazla emek istiyor.

Adım adım gelişeceksiniz. Başlangıcınızı geliştirin, kaybediyor olsanız da ekonominizi sağlam tutmaya çalışın, sürekli arkadan asker üretin vs vs.

Her kaybettiğiniz oyunda bir şeylerinizi geliştirin geriye dönüp iyi yaptıklarınıza hatalarınıza bakın.

Hocam, zamanla olacak bir şey. Bende kaç saattir age of 4 oynuyorum hâlâ çok hata yapıyorum.

Oyun zor ve maalesef ki fazla emek istiyor.

Adım adım gelişeceksiniz. Başlangıcınızı geliştirin, kaybediyor olsanız da ekonominizi sağlam tutmaya çalışın, sürekli arkadan asker üretin vs vs.

Her kaybettiğiniz oyunda bir şeylerinizi geliştirin geriye dönüp iyi yaptıklarınıza hatalarınıza bakın.

Cevabin için teşekkürler peki şu skor neye göre artıyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı